Septembris hakkab taas zooloogiaring pihta Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja ootame oma ringi lisaks vanadele osalejatele ka uusi huvilisi.

Zooloogiaringist võtavad osa 1.-12. klassi loodushuvilised õpilased. Kokku on 10 rühma ja 3 vanuseastet. Igal kohtumisel räägime erinevast loomast või loomarühmast. Üheskoos vaatame loodusfilme ning tutvume Tartu Ülikooli loodusmuuseumi elavnurga loomadega. Õppetegevused toimuvad Tartu Ülikooli loodusmuuseumi õppeklassis ja muuseumisaalides. Suvel ja talvel käime vanemate õpilastega ekskursioonidel, väiksematega osaleme Tartu loodusmaja laagrites.  

Zooloogiaring toimub koostöös Tartu loodusmajaga. Arutleme, uurime ja otsime vastuseid üheskoos, miks on üks putukas erksavärviline või miks mõnda looma tunneme hääle järgi hästi ära. „Sain palju huvitavat teada ja erinevaid loomi ja putukaid päriselt puutuda ja sööta,” kiidab zooloogiaringi õpilane. Lapsevanem tagasisidestab: „Siin ei õpi ainult konkreetseid loomi tundma, vaid kuuldu aitab luua ka seoseid ja süsteemset mõtlemist, mis loodust üldisemalt puudutab.” 

Zooloogiaringi eestvedajaks on tunnustatud õpetaja Aivo Tamm. Zooloogiaring ootab avasüli uusi õpilasi liituma. Zooloogiaringi saab registreeruda siin.