Alates 1. märtsist tõusevad Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia piletite ja teenuste hinnad. Õppe- ja lasteprogrammide tasud jäävad samaks. Ka botaanikaaia avamaakollektsioonid on jätkuvalt tasuta aastaringselt külastamiseks avatud lahtiolekuaegadel kõigile huvilistele.
- Keskkonnaharidus
- 13. veebruar 2023
- Foto: Tartu Botaanikaaed õites. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia täispilet tõuseb 2 eurot: muuseumis 8 eurolt 10 eurole ja botaanikaaias 3 eurolt 5 eurole. Sooduspilet, mis kehtib õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele, ISIC- ja ITIC-kaardi omanikele ja Eesti Vabariigi ajateenijatele, tõuseb ühe euro võrra – hakates maksma alates 1. märtsist loodusmuuseumis 5 eurot ja botaanikaaias 3 eurot. Perepilet kuni kahele täiskasvanule ja kõikidele alla 18-aastastele lastele maksab edaspidi loodusmuuseumis 20 eurot ja botaanikaaias 10 eurot senise 16 ja 8 euro asemel.
Külastajate poolt hinnatud kinkekaartidele, mida saab lähedastele ja tuttavatele loodusmuuseumi ja botaanikaaia külastamiseks ja toredate emotsioonide loomiseks anda, lisanduvad müügile 5- ja 10-eurosed kinkekaardid. Samuti jääb kehtima ka senine 3-eurone kinkekaart, ent 2- ja 4-euroseid kinkekaarte alates 1. märtsist ei müüda. Kõik senini soetatud kinkekaardid kehtivad ja neid saab kasutada realiseerimistähtajani.
Samuti tõuseb giiditeenuste hind, nii loodusmuuseumis kui ka botaanikaaias senise asemel 5 euro võrra. Botaanikaaias jääb soome-, inglise- või saksakeelne giiditeenus samale hinnale kui varasemalt. Nagu tavapäraselt, lisanduvad giiditeenusele piletid. Giidiga ekskursioon muuseumis või botaanikaaias kestab umbes tund aega, kuid soovi korral on kokkuleppel võimalik tellida pikemaid tuure. Kõikide õppe- ja lasteprogrammide hinnad jäävad samale tasemele.
Tartu Ülikooli loodusmuuseumi piletite ja giiditeenuse hinnad tõusid viimati 1. mail 2019, botaanikaaia teenuste hinnad 2017. aastal. „Botaanikaaia avamaakollektsioonid on aastaringselt tasuta külastamiseks avatud kõigile huvilistele, keda on üle 100 000 inimese aastas. Kasvuhoones paiknevate kollektsioonide külastamine piletiga aitab botaanikaaial kompenseerida soojalembeste taimede kasvatamiseks ja eksponeerimiseks tarvilikke energiakulusid. Peamiselt just oluliselt suurenenud kulutused elektri- ja soojusenergiale viisid meid olukorrani, kus piletite ja teenuste hinnad vajasid ülevaatamist ja korrigeerimist kulude kasvuga samas suunas,“ tõdes Tartu Ülikooli botaanikaaia juhataja Jüri Sild.
Varem väljastatud hinnapakkumuse alusel jäävad kehtima pakkumuses olevad hinnad. Jätkuvalt saavad vastava tõendi esitamisel Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaeda tasuta külastada isikud, kellele kehtib hinnakirja alusel prii pääse.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta