Seenenädal toimub sügiseti ja on traditsiooniline sündmustenädal, mis pühendub seentele. Sel aastal toimub seenenädal 5.–10. septembrini. Ootame nii väikseid kui ka suuri huvilisi osa võtma seenenädala sündmustest.  

Reedel, 9. septembril ja laupäeval, 10. septembril toimub loodusmuuseumi seminarialal iga-aastane seenenäitus. Külastajad saavad tutvuda sügisseentega: pilvikutest kuni väga mürgiste kärbseseenteni välja. Näitusel on seened eksponeeritud koos söödavuse ja mürgisuse teabega. 

Seenenäituse koostasid Irma Zettur, Kuulo Kalamees, Külli Kalamees ning TÜ loodusmuuseumi meeskond. Ootame seenenäitusele samuti külastajate leitud seeni. Kohapeal aitavad oma ala eksperdid külastajate korjatud seeni määrata. 

„Seenenäitusel saab seente erinevaid liike oma silmaga näha ja tunnuseid uurida, sest foto või joonise järgi on keeruline liiki määrata. Tihtipeale ei ole pildil kõik olulised tunnused nähtavad, näiteks rõnga olemasolu jalal, kübara ebemed, värvuse muutus seene lõikamisel, eripärane lõhn, limane kübar või soomused jalal,” tõdeb näituse koostaja Külli Kalamees-Pani. 

Seenenäitus toimub 9. kuni 10. septembrini Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Seenenäitusel osalemine sooduspiletiga: täiskasvanutele 4€, lastele ja seenioridele 2€.  

Seenenädalat toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus