Ettevõtluskonkursile "Ajujaht 2009" laekus 259 äriideed. Miljoni-kroonisele auhinnarahale kandideeris enim Tartu Ülikooli tudengeid, kes saatsid võistlusele 87 ettevõtlusideed. 

  • Ettevõtlus
  • 21. november 2008
  • Foto: Pixabay (CC0 Creative Commons)

Lisaks Tartu Ülikooli tudengitele olid esindatud ka teiste Eesti suuremate kõrgkoolide tudengid. Kokku registreerus konkursile 361 osalejat, kes jagunesid omavahel äriideede esitamiseks 191 meeskonda. Kõikide äriideedega on võimalik tutvuda aadressil www.ajujaht.ee.

Konkursi juhi Kadri Ugandi sõnul tuli enim ideid erinevate e-teenuste ja tarkvara-rakenduste valdkonnast. "Nagu ka eelmisel aastal, on tänavused ideed üsna julged ja innovaatilised," seletas Ugand.

Konkursile esitatud 259-st ideest valib žürii 15. detsembriks välja 25 parimat. Nende ideede autorid läbivad kolme kuu jooksul Ajujahi tarvis välja töötatud ideede arendamise ja rakendamise koolitusprogrammi, mille käigus koostavad nad mentori toetusel oma lõplikud äriplaanid. 

Parimate äriplaanide autorid jagavad omavahel ühe miljoni krooni suuruse auhinnafondi. 

Lisaks valitakse välja suurema potentsiaaliga ideed, mille autorid osalevad järelprogrammis, mille käigus toetatakse neid ettevõtte moodustamisel ja investorite leidmisel.

Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!