16.-18. juulil toimuvate Tartu Hansapäevade raames on üheks suurejooneliseimaks sündmuseks keskaegsete sugemetega Hansa pulm, kus paari pannakse Tartust pärit noored Merit ja Marko Oviir. Noored elavad igapäevaselt juba mõned aastad USA-s Seattle'is, kus nad aasta tagasi ka juba sõrmuseid vahetasid.

Hansa pulmatseremoonia toimub laupäeval, 17. juulil kell 18.00 Raekoja platsis. Pruutpaari õnnistab igavesse liitu Tartu linnapea Urmas Kruuse ning pärast jah-sõnade ütlemist ning tõotuste ja sõrmuste vahetamist kutsub pruutpaar kõiki pulmakülalisi suurele ühispildistamisele Tartu Raekoja ette.
 
Kõigile soovijatele antakse ka võimalus tulla isiklikult pulmapaarile õnne soovima.
 
Pärast pulmatseremoonia toimumist kutsub pruutpaar külalisi ühistantsimisele, samuti kutsub pruut kõiki neiusid, kelle paariline samuti Tartu Hansapäevadel viibib, kimbu püüdmisele. Kimbu kinni püüdnud neiust saab uus pruut, kes koos oma paarilisega ekstra selleks päevaks üles seatud pulmalaua otsa istub.
 
„Abiellumisega Tartu Hansapäevade ajal saavad noored võimaluse väljendada oma armastust ja pühendumist üksteisele kogu kodulinna Tartu rahva ees,“ kirjeldab toimuvat Anti Einpaul. Pulmaisa rollis üles astuv Einpaul nimetab, et pulmakombed tänapäeva Eestis on suurel määral väga muistset päritolu, nii et kõik sugulased, sõbrad ja kaaslinlased, kes pulma tulevad, saavad osa sündmusest, mida on sarnasel viisil tähistatud juba mitmete sajandite jooksul.
 
Keskaegsete sugemetega Hansa pulma üheks eesmärgiks on tutvustada nii praeguseid kui ka ammuseid pulmatraditsioone ning uurida, kust praegustes Eesti pulmades kasutatavad traditsioonid alguse on saanud.
 
Hansa pulmas kasutatavad traditsioonid ja nende seletused leiab Hansapäevade kodulehelt