Tartu Linnavalitsus kinnitas 2014. aasta projektitoetuste eelarve, mille kohaselt toetab linn tänavu kultuuri-, spordi- ja noorsootööprojekte 947 061 euroga. Linna toetus kultuuriprojektidele on võrreldes möödunud aastaga tõusnud ligi viiendiku ja spordiprojektidele neljandiku võrra.

  • Bioneeri uudised
  • 8. jaanuar 2014
  • Foto: https://pixabay.com/photos/people-friends-together-happy-kid-4050698/

„Tartu kultuuri- ja spordielu rikastub iga aastaga – tuleb uusi toredaid algatusi ja lisandub entusiastlikke korraldajaid. Hea, et saame linna poolt neid tänavu rohkem toetada. Toetuste jagamisel erinevates valdkondades oleme silmas pidanud mitmekesisust ja ürituste ning ettevõtmiste jagunemist kõigi aastaaegade vahel. Toetust saavad ka mitmed uued ideed ja üritused,“ kommenteeris abilinnapea Tiia Teppan.

Kultuurivaldkonna projektide  toetuste eelarve tõusis võrreldes möödunud aastaga 19%. Kultuuriprojekte toetab linn tänavu 486 950 euroga. Lisaks traditsioonilistele suurfestivalidele toetatakse  ka uusi üritusi ja alustavaid väikefestivale, mis annavad võimaluse noorte kultuurikorraldajate esiletõusuks, rahvusvähemuste kultuuriliseks organiseerumiseks ning kogukonna ühistegevuseks. Kultuuriprojektide eelarve tõus võimaldab suurendada ka nende kultuuriasutuste toetusi, mis pakuvad aastaringset kvaliteetprogrammi ning on kohaliku kultuurielu olulised eestvedajad.

Spordiprojektide toetuseks jagatakse 433 450 eurot, mis on 27 protsenti suurem summa kui eelmisel aastal. Kuna 2014. a on kuulutatud liikumise aastaks, toetatakse eeskätt suuri ja laiale huviliste ringile mõeldud erinevatel aladel toimuvaid spordiüritusi, samuti Tartu linna tiitlivõistluste korraldamist.

Suuremad summad spordiprojektide  eelarvest lähevad mainesündmustele: Tartu maratoni üritustele, rühmvõimlemise MK Tartu etapile ja Miss Valentini võistlusele, jalgrattavõistluse Tartu GP 2014 toetuseks ning linna esindusvõistkondade  toetusteks.

Tartus on eeloleval aastal tulemas mitmeid suuri spordisündmusi, mida ka linn toetab. Suurimaks neist kujuneb Auto 24 Rally Estonia, mis on ka üheks Euroopa ralli GP etapiks. Tartus peetakse tänavu naisjuunioride Euroopa meistrivõistluste finaalturniir võrkpallis ja rahvusvahelised SELL üliõpilasmängud.

Noorsootööprojekte toetab linn 26 661 euroga. Toetuste jagamisel on järgitud põhimõtet, et  toetused tagaksid nii tegevuste kui ka korraldajate mitmekesisuse. Suuremad toetused said linnalt 14. korda toimuv rahvusvaheline tänavatantsufestival "Battle of EST" ja paari aastaga traditsiooniks kujunenud Tartu võimlemispidu. Aasta jooksul toetatakse noortealgatusprojekte kokku 5000 euroga, mis on 1000 võrra suurem summa kui eelmisel aastal.

Toetatud projektidega saab tutvuda:

kultuuriprojektid

noorsootööprojektid

spordiprojektid.