Täna, 2. septembril kell 16.00 alustab Tartu loodusmaja huvikool 61.õppeaastat videotervitusega Ecoprindilt, kes kutsub loodusmaja õpilasi põnevale koostööle. Pärast aktust istutatakse loodusmaja parki 5 väikest puud. Esimest korda avatakse sellel aastal looduse huviringid ka eelkooliealistele lastele. Lapsed, nende sõbrad ja vanemad on oodatud kell 16 Tartu loodusmajja, Lille 10.

Õppeaasta avaaktus algab videotervitusega Ecoprindilt, kes kutsub loodusmaja õpilasi osalema loomingulises videoklipis, kus lapsed saavad ise välja mõelda sõnumeid oma kaherattalisele sõbrale. Seejärel  istutatakse ühiselt loodusmaja parki 5 puud. „Lapsed saavad hakata väikeste puude vaderiks ja nende eest hoolitseda aastaringselt,“ lubab huvikooli direktor Signe Söömer. „Sellel õppeaastal ongi meie tähelepanu suunatud pargile ja selle elurikkusele“, lisab Söömer.

Tutvustatakse ka uute huviringide tööd ning seejärel võivad lapsed suunduda kohe esimestesse huvitegevustesse. Huvikooli erinevatesse ringidesse on oodatud kooliealised lapsed alates 1. klassist ning sellel aastal esimest korda ka eelkooliealised alates 4. eluaastast. Ringitegevus toimub 1-2 korda nädalas loodusmajas ning aasta jooksul käiakse väga palju ka looduses, nii matkadel kui laagrites.

Tartu loodusmaja huvikoolis tegutseb ligi 20 erinevat looduse ja keskkonnateemalist huviringi. Huviringidesse oodatakse sellel aastal kuni 700 õpilast.