Hooaja viimane kalastuspäev viib meid 25.05 Palupõhja külla Emajõe äärde spinningupüügile. Nii laste kui juhendajate lemmik kalastuspaik Palupõhja looduskooli lähistel on pakkunud läbi aastate rohket kalasaaki ja positiivseid emotsioone.

Kalastuspäevale ootame 1.-9. klasside õpilasi, 1.-3. klassi lapsed peaksid tulema koos vanemaga.

Meile tuleb oma tööst rääkima ja näitama Meelis Tambets, kes töötab MTÜs Eesti Loodushoiu Keskus. Loodushoiu Keskuse panus Eesti jõgede seisundile ja mitmete kalaliikide arvukusele ja heaolule on erakordne. Näiteks on nad taastanud ja loonud kaladele elupaiku Emajõe vanajõgedel ja Laeva jõel, asustanud jõgedesse mitmeid kalaliike. Meelis Tambets annab ülevaate teadlaste igapäevatööst ja tegevustest, mis pälvisid tähelepanuväärse tunnustuse „Aasta keskkonnategu 2018“.

Põnevate teadmiste võrra rikkamana jätkame päeva spinningupüügiga, mida juhendavad meie lemmikjuhendajad Peep Männil ja Lea Saar Lõuna-Eesti Kalastajate Klubist.  

Spinninguga püügil on lootus tabada röövkalu, keda leidub Emajões rohkesti. Näiteks haugi, kelle keeluaeg on selleks ajaks läbi saanud ja muidugi ahvenat. Õige kalamees jälgib ka, et ta lubatust väiksemaid kalu kotti ei pistaks. Haugile on kehtestatud alammõõt 40/45 cm.

Spinningupüügil peavad kõik 16-aastased ja vanemad (v.a. isikud, kel on soodustus) kalamehed tasuma harrastuspüügiõiguse eest. Lisalugemist, kuidas teha luba, leiab siit.

Kui lapsel ei ole isiklikku spinningut, saab ta selle laenata  juhendajate käest. Kuna spinninguid on limiteeritud koguses, palume sellest soovist teada anda registreerumisel. Kui aga lapsel on juba püsivam huvi tegeleda kalapüügiga, võiks tal olla isiklik püügivarustus. Püügivalmis universiaalne spinning koosneb spinninguridvast, mis on 1,8 - 2,4 meetrit pikk (jälgida lapse pikkust ja võimeid). Selle küljes on rull, kus peal tamiil (haugipüügiks soovituslikult 0,25 - 0,32 mm). Varustusse kuulub veel tross, mis rakendatakse tamiili ja landi vahele, et kaitsta tamiili haugi teravate hammaste eest. Ja muidugi landid, mida võiks olla erinevaid. Emajõel töötavad väga hästi ka odavad "kummikad", mille kaotsiminek ei tekita rahalist kahju. Niisuguse lihtsama aga täiesti töökindla komplekti saab kalastuspoest vähem kui 50 euroga. Tartu loodusmaja varustus koosneb Salmo odavama hinnaklassi toodetest, julgeme neid soovitada.

NB!

Kalameestel peaksid olema seljas ilmale vastavad riided ja jalas kas kummikud või matkasaapad.

Buss väljub Vanemuise alumisest parklast kell 10.00. Tagasi jõuame ca 16.00. Osalustasu on  3€. Pakume ka lõpuüritusele kohast kehakinnitust!

Vajalik on eelnev registreerimine aadressil: maris.metsaelu@gmail.com

Kalastuspäevi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.