Tartu rattaringlus tähistab 8. juunil teist aastat avamisest. Kahe aasta jooksul on rattaringluse ratastega sõidetud kokku ligi viis miljonit kilomeetrit ning aktiivseid kasutajaid on pea 7800.

„Kahe aastaga on rattaringlus kujunenud loomulikuks osaks Tartu igapäevaelust ning regulaarsete kasutajate arv püsib jätkuvalt kõrge. Oleme linna poolt keskendunud teenuse kasutajasõbralikkusele ning järjepidevale arendamisele. Kuna rattad on aktiivses kasutuses, siis pöörame edaspidi parklate võrgustiku laiendamise ja teenuse arendamise kõrval järjest rohkem tähelepanu rattapargi järk-järgulisele uuendamisele," ütles abilinnapea Raimond Tamm.

Rattaringluse avamisest saati on elektri- ja tavaratastega kokku sõidetud 4 893 430 kilomeetrit, sellest viimase aasta jooksul 1 440 354 kilomeetrit. Kõige enam sõitnud rattal on seljataga 16 766 kilomeetrit ja tervelt 147 ratast on läbinud üle 10 000 kilomeetri. Rattaid on ringluses kokku 750, neist 250 tavalist ja 500 elektriga.

Aasta jooksul enim sõitnud rattaringluse kasutaja on läbinud 4033 kilomeetrit, kokku on tehtud eelmisest juunist saati 545 883 sõitu. Aktiivseid kasutajaid on 7796.

Enimkasutatud rattaringluse parkla on Küüni ja Uueturu tänava ristis asuv Uueturu parkla, mis on populaarseim algus- ja lõpupunkt. Kokku on Tartus ja lähivaldades 85 parklat, suve lõpus kasvab see number veel kaheksa võrra ning sügiseks on parklaid 93.

Tartu linn avas rattaringluse 2019. aasta 8. juunil. Rattaparklatega on kaetud terve linn ning iga parkla juures on infotahvel juhistega, kuidas ratast kasutada saab.

Rattaringluse kohta saab rohkem infot kodulehelt ratas.tartu.ee või infotelefonilt 1789. Kasutajatel palutakse käituda ratastega heaperemehelikult, et kõigil oleks veel pikka aega võimalus rattarõõme nautida. Täname kõiki kasutajaid, kes on süsteemi hoidnud ja rikkumistest teada andnud.