Pikalt Tartus Emajõe ääres linlasi veetasemest ja õhutemperatuurist teavitanud ilmasammas on muutunud tänaseks kaasaegseks puuteekraaniga infotablooks, kus lisaks hetke ilmainfole kuvatakse ka lähimate päevade prognoose, edastatakse vajadusel ilmahoiatusi ning antakse ülevaadet Emajõe veetaseme muutustest.

  • Kliima
  • 15. märts 2021
  • Foto: Tartu ilmaekraan/Pressifoto

Uus puutetundlik ekraan on välja vahetanud eelmise, üle kümne aasta kõrgunud led-tuledes ilmasamba. Uus interaktiivne ekraan asub kaarsilla ning turuhoone vahelisel promenaadi alal, samas kohas, kus asus ka selle eelkäija.

„Uue ilmainfot jagava ekraani paigaldamine on vaid osa plaanidest, kuidas oma ilmainfoga inimestele lähemale jõuda.“ kommenteeris Keskkonnaagentuuri asedirektor Svetlana Pudova. „Et ilmateenistuse prognoosid ja hoiatused jõuaksid iga inimeseni, mitte vaid tartlasteni, siis oleme ette valmistamas kaasaegse ilmaäpi turuletulekut. See peaks jõudma meie nutiseadmetesse juba lähikuudel.“

Emajõe kaldal asuval puutetundlikul ekraanil jagatakse infot hetkeilma ja lähiaja prognooside kohta, samuti on näha ilmahoiatused ning veetaseme andmed üle Eesti asuvatest hüdromeetriajaamadest. Kuna sama infokioski juures asub ka Tartu hüdromeetriajaam, kuvatakse sellel endiselt reaalajas jõe veetaseme muutusi.

Kaasaegse infoekraani püstitas Keskkonnaagentuur. Vana samba vahetus uue ekraani vastu teostati Euroopa Liidu ühtekuuluvusfondi rahadega.