Tänasest on võimalik kõigil Tartu inimestel jagada oma toitu lisaks Barlova toidujagamispunktile Karlovas Tähe 29, ka Genialistide toidujagamispunktis Magasini 5, Kesklinna ja Supilnna piiril.

1. juunil avati toidu raiskamise vähendamisele suunatud ettevõtmine - uus Genialistide toidujagamispunktt Magasini tänaval.

Väikese avamiskogunemise ajal oli võimalik süüa snäkke päästetud toidust. Ära jaotati päris suur kogus toitu, kuid alles jäi ka päris palju.

Tegemist on n-ö täiusliku toidujagamispunktiga mis hõlmab endas ka külmikut, lisaks tavapärasele riiulitesüsteemile. Nii on võimalik jagada ka temperatuuritundlikemaid tooteid ning vältida kiiresti riknevate toiduainete enneaegset aegumist.
TJP-le pakkus lahkelt kodu samas asuv Genialistide Klubi, kes punkti rajamisel toeks oli.

  • Täielik toidujagamispunkt hõlmab endas lisaks külmikule ka lahedalt riiuliruumi.
  • Mõned kastid on märgistatud siltidega, et hõlbustada kasutaja kapi juures toimetamist.
  • Samuti pakume võimalust võtta kotte, millega saab toitu koju viia.
  • Puhastusvahendite jaoks on oma kastike, kuhu võib puhastusvahendeid panna ja sealt neid võtta TJP puhastamiseks.
  • Ära siit võta kast on privaatne - ära sealt midagi palun võta.
  • Kõik kapi kasutajad palun andke oma panus TJP toimimisse ja võtke endaga kaasa toiduks kõlbmatud toiduained kui neid peaks tekkima ning vajadusel korrastage seda.

Suur tänu Jormale ja Ülole suure abi eest toidujagamispunkti rajamisel. Anneliisile, Eemelile ja Elsale kes samuti väga abiks olid ning kõigile, kes täna kohale tulid ning kappi kasutama hakkavad.

Nagu ikka iga uue asjaga, on alguses pisut keeruline. Kui Sul on ideid või ettepanekuid, palun kirjuta toidujagajatele ja ole abiks. Aitäh!