Tartu Vabaduse puiestee lõigust saab kuuks ajaks Autovabaduse puiestee, et meelitada tartlasi kesklinna mõnusalt ja turvaliselt aega veetma. Seetõttu on pühapäevast, 28. juunist kuni 6. augustini autoliiklusele suletud Vabaduse puiestee lõik Kaubamaja ristmikust Kaarsillani. Liiklus toimub sel ajal Narva maantee kaudu.


Autodele säilivad juurdepääsud kaubamaja, Turu ja Magistri tänava parklatesse. Narva maanteele on ajutiselt suunatud bussiliinid 6, 7 ja 13 ning ööliinid 21 ja 22. Seni ei peatu bussid peatustes Raeplats ja Vabaduse puiestee, Palmihoone peatus on ajutiselt viidud Laiale tänavale. Kesklinna suunas sõites peatuvad Vene peatuses ainult bussiliinide nr 7 ja 13 bussid.

Vabaduse puiestee taksoparkla taksodele luuakse kohad Kaarsilla lähedal asuva Raeplatsi bussipeatuse juurde ning kaubamaja parklasse.

Autovabaduse puiestee eesmärk on luua turvaline avalik ruum, mis pakub põnevaid vaba aja veetmise võimalusi ja elavdab kesklinna. Külastajaid ootavad kiigelabürint, rannabaar, välilugemissaal, piknikualad, mitmekülgse taimestikuga niidukastid, tänavatoiduautod, koosolekuteala, turu- ja täikaplats, programmid ja õpitoad, pinksilaud, korvpalliplats, minigolf, välikino ja palju muud põnevat.

Autovabaduse puiestee on külastajatele avatud 3. juulist 2. augustini P-N kuni kell 22, R ja L kuni kell 0.30.

Lisainfo Autovabaduse puiesteega seotud teemadel