Tähtvere spordipargi jõulinnakus aadressil Herne 67 toimuvad kõigile ligipääsetavad ja jõukohased treeningud 4. juunil, 18. juunil ja  2. juulil algusega kell 18. Treeningule on oodatud kõik huvilised.

Treeningul antakse teadmised, kuidas üles ehitada tõhusat ja oma võimekusele vastavat treeningut. Tasuta välitreeningute eesmärk on suurendada Tartu linna välijõusaalide kasutajaskonda ning julgustada ka neid inimesi trenni tegema, kel varasem harjumus ja oskused puuduvad. Samuti soovime motiveerida liikumisel abivahendi kasutajaid senisest enam liikumisharrastusega tegelema.

Abilinnapea Mihkel Leesi sõnul on liikumine oluline kõikide inimeste füüsilise ja vaimse tervise hoidmiseks.

"Tähtvere spordipargi spordi- ja mänguväljak ühendab liikumisvõimalused nii täiskasvanutele, lastele kui eakatele, lisaks on mitmed trenažöörid ligipääsetavad ka ratastoolikasutajatele," sõnas Lees.

Abilinnapea peab äärmiselt oluliseks, et Tartu välispordialasid arendades arvestataks erinevate kasutajagruppide soove, füüsiliste võimete erinevusi ning ka võimalikke erivajadusi.  

Treeninguid viivad läbi füsioterapeudid Jass Kivitar ja Ave Kängsepp. Kõikidele osalejatele leitakse oma võimekusele vastav arendav harjutus. Treeningu orienteeruv kestus on 1 tund, olenevalt gruppide suurusest võib kesta ka rohkem. Eelregistreerumine ei ole vajalik. 

 Treeningule saab tellida viipekeele tõlgi e-postil helle.sass@gmail.com. Teekonnakirjeldus pimedatele on kirjeldatud siin.

Tähtvere spordiparki saab bussiliiniga nr 13. Väljuda „Laululava“ peatuses. Autoga saabuja saab tasuta parkida „Laululava“ bussipeatuse lähedusse. Edasi suundu sõidukita „Tähtvere spordipark“ viida järgi kergliiklusteele, kus asub pargi viidasüsteem ja suundu "Jõulinnaku" ehk Emajõe poole. Teekatteks on alguses asfalttee ning seejärel kinni tallatud kruus. Parklas on olemas inva-WC.

Ligipääsetavuse lisainfo ja saabumise alternatiivid tee kindlaks kontakteerudes Riin Seidlaga telefonil 5309 9138.