Värskes laste kokaraamatus “Lase mind kööki!” avaldatud ägedat ja imelihtsalt valmivat tortiljapitsat saab teha nüüd ka video järgi! Väike kokkamishuviline saab seda vaadates kinnitust, et tortiljapitsa tegemine on lust ja suurem laps saab selle valmistamisega vabalt ka täitsa ise hakkama.

See on esimene kokaraamatust pärit retsepti põhjal valminud video, peagi jõuavad avalikkuse ette veel kaks videoretsepti. Video autoriteks on Little Dot Films all tegutsevad tunnustatud lastefotograaf Katrina Tang ning Endla teatri näitleja ja lavastaja Kaili Viidas. Videoretseptide loomine sai võimalikuks tänu “Lase mind kööki!” toetajatele Electroluxile ja Ülemiste keskusele.

“Lase mind kööki!” kogumikus jagab üks kirju seltskond lapsi oma lemmikretsepte teistele lastele. Tortiljapitsa retsepti andis raamatule 12-aastane Tallinna tüdruk Leena Mikkin, kes teeb seda rooga endale tavaliselt koolist koju jõudes. On tore, et tortilja peale sobib lisada tegelikult kõikvõimalikke külmikujääke – juustukontsust pooliku purgi oliivideni.

Link videole

TORTILJAPITSA

See on imelihtne pitsa, küpseta või magades! Ja maitseb nagu tõelise Itaalia resto pitsa! Või, noh, peaaegu samamoodi.

Ühele

1 tortilja

2-3 sl ketšupit või tomatikastet

3-4 viilu mozzarellat

soovi korral 1 singiviil

1-2 sl riivitud parmesani või tavalist juustu

kaunistuseks basiilikulehti

Soojenda ahi 220 kraadini. Aseta tortilja küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile. Tõsta tortilja peale ketšupit või tomatikastet, aja see ühtlaselt laiali. Lükka peale mozzarellalõigud, soovi korral ka hakitud sink. Kõige peale pudista riivitud parmesani või tavalist juustu.

Lükka tortilja 5-7 minutiks ahju, kuni pitsa ääred muutuvad kuldseks ja juust on peal sulanud. Lükka pitsa taldrikule. Ilu ja maitse mõttes viska peale paar basiilikulehte. Njämm!

Huhuu! Neid pitsasid võib katta igasuguse kraamiga, mida külmkapis parasjagu üle on. Mozzarellale sõbraks (või selle asemel!) võid pitsa peale riivida erinevaid juustujuppe. Singi asemel sobib ka salaami või hoopis ahjuliha. Võid pitsa otsa visata ka paprikaviile ja päikesekuivatatud tomateid, oliive. Mida aga soovid!

* Kokaraamatu "Lase mind kööki!" autoriteks on Merle Liivak ja Hele-Mai Alamaa. Kogumik juhindub Kahvliahvi kokakooli ideest hoida köök võsukestele avatud ja sellest saab kindlasti nõutud jõulukink.