Tehisintellekt on meditsiinis hindamatu abivahend, pakkudes arstidele ka otsustusabi.

Tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudi doktorant-nooremteaduri Elli Valla sõnul suudab tehisintellekt analüüsida tahvelarvutiga registreeritud joonistusteste, mis võib aidata diagnoosida varajases staadiumis Parkinsoni tõbe.

Elli Valla kasutab oma uurimistöös tehisintellekti, et tuvastada kognitiivseid ja neuroloogilisi häireid tahvelarvutiga digitaliseeritud joonistustestidega. „Näiteks analüüsib tehisintellekt käekirja kiirust, kiirendust, trajektoorinurki, samuti pliiatsi otsa orientatsiooni ja survet ekraanile. Seda kõike analüüsides saab treenitud tehisintellekt aru, kas joonistuse autor on terve inimene või Parkinsoni tõvega patsient.“

Tehisintellekt võetakse ette laiemalt Tallinna Tehnikaülikooli innovatsioonifestivali  paneeldiskussioonis „Tehisintellekt ühiskonna teenistuses – who’s the real winner?“, kus lisaks Elli Vallale arutlevad ka Riigikogu liige Andres Sutt, Tallinna Tehnikaülikooli tarkvarateaduse instituudi professor Tanel Tammet, õiguse instituudi professor Tanel Kerikmäe, Fyma kaasasutaja ja tehnoloogiajuht Taavi Tammiste.

5. juunil kell 11 algaval innovatsioonifestivalil tulevad kõneks ka sellised aktuaalsed teemad nagu AI eetika, AI kui riigi kaitseingel ning otsitakse vastust küsimusele, mida peame teadma lähiaastate AI arengutest Eestis?

Vaata programmi siit.