Tallinn pakub nii Eesti kui ka välisettevõtetele võimalust oma kestlikke, targa linna jaoks sobilikke tooteid ja teenuseid pealinnas katsetada. 16. oktoobril hinnati programmi Test in Tallinn viimatise vooru taotlusi, viiest projektist neljaga otsustati minna edasi testimiseni.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- 22. oktoober 2024
- Foto: Test in Tallinn innovatsiooniprojektide valimine / Tallinna Ettevõtluskeskus
"Test in Tallinn projekti raames on nii kohalikud kui ka rahvusvahelised ettevõtted oodatud katsetama linnas uuenduslikke lahendusi. Testimise tulemusena saavad linlased kasu tehnoloogia uusimatest lahendustest ja ettevõtted tagasisidet teenuse või toote tugevustest ja arenguvõimalustest,“ rääkis ettevõtlusvaldkonna abilinnapea Margot Roose. „Tallinn on siin võrreldes paljude teiste linnadega astunud sammu kaugemale, kaasates testimisprojektidesse lisaks linnaasutuste võrgustikule sobivusel ka näiteks spordiklubid ja ettevõtted nagu AS Tallinna Sadam ja AS Tallinna Lennujaam,“ lisas Roose.
Tallinna Strateegiakeskuse ettevõtluskeskuse innovatsioonieksperdi Mark-Emil Talivere sõnul soovib Tallinna taristut testimiskeskkonnana kasutada üha enam rahvusvahelisi ettevõtteid, mille hulgas on ka Eesti e-residentide asutatud tehnoloogiafirmasid.
„Konkursile pakutavad tooted ja teenused on iga vooruga üha mitmekesisemad. Seekord saavad uute lahenduste päriselus katsetamisel aktiivselt kaasa lüüa nii linlased kui ka linna külalised.“ rääkis Talivere.
Seni on Test in Tallinna programmis käivitunud juba 28 innovatsiooniprojekti. Viimases taotlusvoorus osutusid valituks droonituvastuse sensorvõrgustiku lahendus, spordivideote monteerimise tarkvara, hoonete ja ehitusplatside digitaliseerimislahendus ning pagasiveolahendus jalg- ja tõukeratastele.
Eesti ettevõte HexTech Solutions soovib droonituvastuse sensorvõrgustiku lahenduse abil arendada sproofingu ehk imitatsiooni vastast teholoogiat nii tsiviil- kui ka militaarvaldkonna droonidele, salvestada droonide lennuliiklust ning testida seadmete ilmastikukindlust.
Itaalia ettevõte TheBellboy S.R.L hakkab Tallinnas testima lahendust, mis võimaldab jalgrataste ja e-tõukerataste kasutamist käsipagasi transportimisel, pakkudes jätkusuutlikku disainilahendust esimesele ja viimasele miilile reisijate transpordis lennujaamade, sadamate ja rongijaamade vahel.
Eesti ettevõte SoFutu eesmärgiks on testida oma VisioTag tarkvara, mis kiirendab ja parandab videote sildistamist ja töötlemist, kaasates kasutajaid, nagu spordianalüütikud, meediatootjad ja sisuloojad, et valideerida ja täiustada esimest versiooni reaalsetes tingimustes.
Uus-Meremaa ettevõte Sensori Systems soovib testida oma SaaS-lahendust, mis võimaldab hoonete ja ehitusplatside täpset dokumenteerimist 3D-andmete ja pildistamise abil, kasutades tavalist videokaamerat, et lihtsustada ja kiirendada hoonete digitaliseerimist.
Tallinn toetab innovatsiooniprojektide testimist linnakeskkonnas juhtumipõhiselt kestvusega kuni 12 kuud. Uuenduslike lahenduste väljatöötamiseks ja piloteerimiseks pakub linn sobivate võimaluste ja asukohtade leidmist (linna kinnistud, objektid, ehitised); linnaorganisatsioonis õigete ametkondade ja kontaktisikute leidmist innovatsiooniprojektide valideerimiseks ja teostamiseks ning võimalusel ka testprojektide läbiviimiseks vajalikke avaandmeid.
Test in Tallinn taotluse saab esitada igal ajahetkel, innovatsioonikomisjon koguneb ja valib uued koostööprojektid korra kvartalis. Lisainfot leiab kodulehelt www.tallinnovation.ee.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta