Head mõttekaaslased! Meil on hea meel kutsuda Teid osalema konverentsile "Toidu-urbanism - jätkusuutlik linn".  Rahvusvaheline ja interdistsiplinaarne konverents toiduvõrgustike ja -maastikega seotud teemadel toimub 18-20. aprillil 2018 Tartus! Korraldajateks Eesti Maastikuarhitektide Liit ja Üleminekulinnade liikumine Elav Tartu.

Konverentsi põhiline eesmärk on tõsta teadlikkust kohalike toiduvõrgustike olulisusest, linnapõllumajandusest ja -aiandusest ning jätkusuutlikust linnaplaneerimisest. Peamised teemad on linna toiduvõrgustike teadlik planeerimine, poliitikakujunduse mõjutamine ja olemasolevate toidumaastike mitmekesisuse väärtustamine. Konverentsil esinevad kümnest välisriigist pärit teadlased, ametnikud, organisatsioonide eestvedajad, ministeeriumide esindajad, aktivistid, maastikuarhitektid, arhitektid ja planeerijad.

PROGRAMM:
18. ja 19. aprillil toimub Athena keskuses konverentsi paneeldiskussioonide ja loengute osa ning kohalike tootjate toodete degusteerimine.  
20. aprillil toimub ekskursioon Tartu produktiivsetel linnamaastikel ja väliruumiaktsioon Tartu taskupargis, kuhu istutatakse üheskoos viljapuid ning õhtune pidulik kokkuvõttev üritus. Pärast konverentsi koostatakse kogutud informatsioonist teemakohane avalik brošüür ja lühifilm.  

Saadaval sooduspiletid! .

Registreerimise link