Eesti Toidupank kogub alates käesolevast nädalast annetusi Ukraina sõjapõgenike aitamiseks Eestis. Lisaks kogutakse toitu Ukrainasse saatmiseks, mis jõuab Kiievi toidupanka, kellel on üle Ukraina ligi 200 heategevusorganisatsioonist partnerit, kes jagavad toiduabi seal, kus vaja ja võimalik.

“Kohalikud omavalitsused üle Eesti on palunud Toidupanga toetust, et aidata Eestisse saabuvaid Ukraina sõjapõgenikke toiduabiga,” rääkis Eesti Toidupanga tegevjuht Piet Boerefijn. Boerefijn lisas, et praegu komplekteerib Toidupank umbes 350 toidupakki päevas, kuid see kogus kahekordistub kiiresti.

“Toidupank vajab suuremate toidukoguste ostmiseks rahalisi annetusi, et saaksime lisaks Eesti abivajajatele aidata ka Ukraina inimesi,” rääkis Boerefijn. Annetusi on Boerefijni sõnul võimalik kanda SA Eesti-Hollandi Heategevusfondi kontole, selgitusega “Ukraina toiduabi”. Annetatud rahaga saab Toidupank varuda toitu, mida jagada Ukraina sõjapõgenikele Eestis ja saata Kiievi toidupanka.

“Lisaks saavad abivalmid inimesed aidata Toidupanka annetades kogumispunktides pika säilivusega toiduaineid, mida saab hoida toatemperatuuril,” rääkis Boerefijn. Alates sellest nädalast on võimalik tuua toiduannetusi Tallinna Toidupanka tööpäevadel kella 11-15, Pärnu Toidupanka N, R kella 15-17 ning  L kella 12-14 ja Tartus korporatsioon Ugala ruumides iga päev kella 10-20. Lisaks on Tallinnas võimalik tuua annetusi tööpäevadel 18-22, aadressile Roosikrantsi 8b.

“Toiduannetustena on kõige suurem vajadus lastetoidu ning kergesti tarbitavate toiduainete järele,” lisas Boerefijn. Oodatud on väikelaste- ja beebitoit, lihakonservid, kalakonservid, purgitoidud, kuivained, tee, kohv, kakao, rosinad, pähklid.

 Lisaks eeltoodule on Eesti Toidupank koostöös Omnivaga saatnud Kiievi Toidupangale toitu, mis koguti Eesti Toiduliidu üleskutsel Eesti ettevõtetelt. “Eelmisel nädalal saatsime Ukrainasse 31 kaubaalust, teel on 33 kaubaalust ja sellel nädalal on lisandumas veel 66 kaubaalust toiduga. Plaanis on koostööd jätkata. Oleme veel valmis vastu võtma suuri toiduannetusi ettevõtetelt, kes soovivad Ukraina inimesi aidata,” rääkis Boerefijn.

Rohkem infot annetamise võimaluste kohta: toidupank.ee/ukraina.