Õige pea on toimumas selle aasta jõulukuised toidukogumispäevad. Kutsume Sind taas vabatahtlikuna kampa lööma, et aidata koguda toidupoodides Toidupankade jaoks väga vajalikke kauasäilivaid toiduaineid. Kogutav toidukaup hakkab jõudma toimetulekuraskustes perede toidulaudadele juba jõulueelsel ajal.

Toidukogumispäevad toimuvad 13. ja 14. detsembril ehk jõulukuu teisel reedel ja laupäeval.  See on hea võimalus nii eraisikutel, ettevõtetel, kui mistahes organisatsioonidel kaasa lüüa Toidupankade töös ja teha mõnetunnine heategu, mis aitab muuta paljude Eesti inimeste elu paremaks. Vabatahtlike registreerimiseks toidukogumispäevadele on avatud keskkond osale.toidupank.ee. Registreerida saab ennast üksi või kokku pandud grupina.

Seekord osaleb toidukogumispäevadel üle 40 toidupoe üle Eesti. Esindatud on Prisma, Rimi, Selveri, Maksimarketi, Coop'i ja Maxima toidupoed. Registreerumislehelt leiab infot kõikide osalevate toidupoodide ja vahetuste kellaaegade kohta.

Registreeru vabatahtlikuks siin

Mida vabatahtlikud toidukogumispäevadel teevad?

Toidukogumispäevadel osalevates kauplustes on kohal Toidupanga punastes põlledes vabatahtlikud, kes

  •     jagavad toidupoe külastajatele sissepääsuväravate jures infot
  •     võtavad vastu toiduannetused inimestelt ja
  •     aitavad kauba transpordiks ette valmistada.

Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine.

Poodides tegutseme kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Esimesed vahetused algavad reedel kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00, kuid on ka erandlikke kauplusi, kus vabatahtlikud alustavad varem või lõpetavad hiljem. Mõnes toidupoes toimub kampaania vaid ühel päeval. Täpne info toidupoodide ja kellaaegadega on üleval meie vabatahtlike registreerimiskeskkonnas osale.toidupank.ee
 
Kampaania lõppedes transporditakse toidukaubad poodidest kohaliku toidupanga lattu. Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele (eelistatult lastega) peredele.

NB! Kui registreerusid vabatahtlikuks, kuid ei saa kohale tulla, palun anna sellest kindlasti ja koheselt teada aadressil info@toidupank.ee. Me arvestame iga inimesega, kes on lubanud, et osaleb.

 

Aitäh, et aitad meil aidata!

 
Kohtumiseni toidukogumispäevadel!
  Toidupanga meeskond