Hea Toidupanga sõber! Kevadised toidukogumispäevad on ukse ees ning vabatahtlike registreerimine on alanud. Registreeruda saab ühekaupa, samuti enda kokku pandud grupiga.

Taaskord on oodatud liituma ligi 1000 teotahtelist vabatahtlikku, et üheskoos aidata koguda kauem säilivaid toiduaineid alla toimetulekupiiri elavatele Eesti inimestele. See on hea võimalus nii eraisikutel, ettevõtetel, kui mistahes organisatsioonidel kaasa lüüa ja teha mõnetunnine heategu, mis aitab muuta paljude vähekindlustatud inimeste igapäevaelu paremaks. Kevadised toidukogumispäevad on suunatud ennekõike puudust kannatavatele lastega peredele, mõeldes juba peagi saabuvale suvepuhkusele, mil koolid ja lasteaiad on suletud ja sealse sooja kõhutäie peale loota ei saa.
 
Toidukogumispäevad toimuvad aprillikuu esimesel reedel ja laupäeval, 3. ja 4. aprillil. Seekord osaleb toidukogumispäevadel 55 toidupoodi üle Eesti. Esindatud on Prisma, Selveri, Rimi, Coop'i ja Maxima keti toidupoed. Infot teile kõige lähema osaleva toidupoe ja vahetuste kellaaegade kohta leiab lehelt osale.toidupank.ee.

Liitu meiega ja tee koos oma sõprade, pere võik kolleegidega üks heategu, mis läheb korda paljudele inimestele! Sinu abi on väga vajalik ning kogutav toidukaup hakkab jõudma toimetulekuraskustes perede toidulaudadele juba kogumispäevadele järgneval nädalal.

Registreeru vabatahtlikuks siin

Mida tehakse vabatahtlikuna toidukogumispäevadel?

Toidukogumispäevade ajal on kampaanias osalevates kauplustes kohal Toidupanga punastes põlledes vabatahtlikud, kes

    jagavad toidupoe külastajatele sissepääsuväravate juures flaiereid ja infot toidu annetamise võimaluse kohta,
    võtavad vastu toiduannetusit ja
    aitavad kauba transpordiks ette valmistada.

Vabatahtlikke juhendab vahetuse vanem, kelle ülesanne on sujuva töö organiseerimine ning mõnusa meeleolu loomine.

Nagu ikka, toimetame poodides kahes vahetuses, mis kestavad 3-4 tundi. Esimesed vahetused algavad reedel kell 13.00 ja laupäeval kell 12.00, kuid on ka erandlikke kauplusi, kus vabatahtlikud alustavad varem või lõpetavad hiljem. Mõnes toidupoes toimub kampaania vaid ühel päeval. Täpne info toidupoodide ja kellaaegade kohta on üleval registreerumiskeskkonnas osale.toidupank.ee.

Kampaania lõppedes transporditakse toidukaubad kohaliku toidupanga lattu. Iga toidupank jagab kogutud kauba iganädalaste toiduabipakkide koostises allpool toimetulekupiiri elavatele (eelistatult lastega) peredele. Toidukogumispäevadel kogutud toit hakkab jõudma abivajajateni juba kampaaniale järgneval nädalal.  


Vahetuse vanemaks?

Kui Sul on kogemusi vabatahtlike vahetusevanemana või soovi-tahet seda ülesannet enda peale võtta, palume kirjutada otse Liinale: liina@toidupank.ee. Vahetuse vanema roll annab sulle kindlasti hea võimaluse midagi uut õppida, ennast proovile panna ning ka teha veelgi suurem panus selleks, et aidata lastega peresid, kes on sattunud raskustesse.

NB! Kui registreerusid vabatahtlikuks, kuid ei saa kohale tulla, palun anna sellest kindlasti ja koheselt teada aadressil info@toidupank.ee. Me arvestame iga inimesega, kes on lubanud, et osaleb.

Aitäh, et aitad meil aidata!