QS World University Rankings’i põhjal tõusis Tallinna Tehnikaülikool (TTÜ) maailma 450 parima ülikooli hulka olles Baltikumi ülikoolidest parimal positsioonil. Tehnikaülikoolide arvestuses on TTÜ maailma 50 parima hulgas.

TTÜ rektor Andres Keevallik väärtustab kõrgelt TTÜ positsiooni: „Tunnustan ja tänan TTÜ õppejõude, teadlasi, tudengeid ja töötajaid suurepärase töö eest. QS World University Rankings on maailma üks soliidsemaid ning usaldusväärsemaid pingeridu. TTÜ õppe- ja teadus-arendustegevus on rahvusvaheliselt väga heal tasemel. Väikese riigi ainsale tehnoloogiaülikoolile on tegemist suure saavutusega.“

Kõigi TTÜ hinnatud õppevaldkondade positsioon on 401+ (sotsiaal- ja juhtimisteadused, inseneeria ja tehnoloogiateadused, loodusteadused ja meditsiin, maateadused).

Kokku esitas QS World University Rankingsile oma andmed 3000 ülikooli üle kogu maailma, neist valiti välja 800, mida hinnati.

QS World University Rankings põhjal kuuluvad maailma ülikoolide esikolmikusse Massachusetts Institute of Technology (MIT), Harvardi ülikool ja Cambridge’i ülikool.

1918. aastal asutatud TTÜ on Eesti ainus tehnoloogiaülikool, mille unikaalsus peitub tehnika-, loodus-, täppis-, sotsiaal- ja terviseteaduste sünergias. Ülikooli missioon on toetada Eesti majandust, ettevõtlust ja tööstust. Kooli on lõpetanud üle 60 000 inimese, hetkel õpib ülikoolis 13 600 tudengit.

TTÜ teeb koostööd ülikoolidega üle maailma sh TOP 10 hulka kuuluvate ülikoolidega (Stanford, Berkeley, MIT, Harvard jt). Ülikooli esindused asuvad Silicon Valley`s USAs ja Shanghais Hiinas. Rohkem kui 50 hektaril laiuv TTÜ linnak hõlmab 72 ehitist.

Lisaks kaheksale teaduskonnale asuvad seal IT kolledž ja Tallinna Teaduspark, mis koondab üle 150 kõrgtehnoloogiaettevõtte. Lisaks on TTÜ-l eraldiseisvad kolledžid Kuressaares, Tartus, Virumaal ja Tallinnas. Üliõpilastele pakutakse suurepärast tudengi- ja kultuurielu, ülikooli majutus- ja sportimisvõimalused on ühed parimad Põhja-Euroopas.