Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub 30. septembril Teadlaste Ööle. Nii muuseum kui ka botaanikaaed on tavapärasest kauem avatud ja toimuvad eriprogrammid. 

Teadlaste Öö festival on teadust populariseerivate sündmuste sari, mille idee on tutvustada teadussaavutusi publikule ja äratada laiemat huvi teaduse vastu. Sel õhtul
 demonstreeritakse, kuidas on teadus meie igapäevaeluga läbi põimunud. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias toimuvad kaasahaaravad töötoad ja ekskursioonid.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimuvad kell 19 ja 20 ekskursioonid zooloogilistesse kogudesse. Ekskursiooni viib läbi zooloogia teadur Villu Soon (kogunemine muuseumi fuajees). Muuseumi seminarialal toimub kell 18–21 töötuba „Lindude rände uurimine Vaibla linnujaama näitel“, kus Kristjan Adojaan ning Mari Remm tutvustavad lindude määramist ja võrgupüüki. Terve õhtu jooksul saab osa võtta muuseumi avastamismängust. Osalejate vahel loositakse välja auhindu.  

Tartu Ülikooli botaanikaaias toimub
kell 17 ekskursioon avamaal botaaniku Kersti Tambetsiga teemal „Kas miski veel õues õitseb?“.
Kell 18 viib läbi aednik Kristine Fenske ekskursiooni botaanikaaia kasvuhoonetes.
Kell 19 tutvustatakse huvilistele nii sammalde kui ka soontaimede herbaariume. Giidideks on botaanikud, kes jagavad põnevaid herbaariumidega seotud teadmisi. Enne ekskursioonide algust kogunetakse botaanikaaia fuajees. 

Vanemuise tn 46 majas saab lisaks loodusmuuseumi tegevustele osaleda veel kahes töötoas, mis toimuvad kell 18–21: Mobiilsuslabori teadlaste „Milline on meeldiv tänavaruum?“ ja Tartu Ülikooli loodusteadusliku hariduse keskuse töötoas „Otsitakse müüdimurdjaid!“. 

Igas vanuses teadushuvilised on oodatud külla Teadlaste Öö sündmustele ka Tartu Ülikooli loodus- ja täppisteaduste valdkonna instituutides. Kogu Teadlaste Öö kava leiab loodus- ja täppisteaduste valdkonna lehelt.

Teadlaste Öö toimub 30. septembril kell 18–21 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias. Osalemine on tasuta.