Pakendivabadus on keskkonna-, jäätmete- ja eetikateemaline üritus, mis toimub 17. detsembril kell 12 - 19  EKKMi kohvikus,  Põhja pst 35, Tallinn. Külas on Paljas Pala, Nullkulu, Feministeerium ja Topsiring. Olemist muudab õdusaks Kunstnik Letis.

  • Jäätmed
  • 14. detsember 2017
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Paljas Pala

Pakendivaba toidupood kolib Pärnust oma letiga EKKMi kohvikusse. Võta kodust
kaasa oma pakend ja toidukott ning kasuta võimalust osta pähkleid, kuiv- ja maitseaineid ilma lisa pakendita. 

Kohal on poe juht ja üks asutajatest Silver Smeljanski. Kl 17:00 on võimalus osa võtta tema koduste puhastusvahendite töötoast, kus ta õpetab, kuidas ise kodus teha naturaalsetest toorainetest puhastusvahendeid.

Nullkulu

Elustiiliblogi juhenditega, kuidas elada 100% jäätmevabalt. Blogi autor, Maryliis Teinfeldt, kirjutab isikliku elu näitel, kuidas zero waste mõttelaadi reaalsesse ellu rakendada ja elada nii, et sinust ei jää absoluutselt prügi järgi.

Maryliis Teinfeldt on EKKMi kohvikus külas ja müüb Paljas Pala kõrval nullkuluväärtustega tooteid, mis on valmistatud tema enda käe järgi ja käe läbi. Ta jagab hea meelega nõuandeid nende kasutamiseks.

Feministeerium

Veebipõhine feministlik ajakiri Feministeerium on loonud koos Nullkuluga ühisprojekti “Feminist ei raiska. Olulised sammud nullkuluni!”. Projekti on tutvustamas ajakirja toimetaja, aktivist ja feminist Aet Kuusik.

Topsiring

Topside taaskasutamise süsteem, mille eesmärk on vähendada pidudel ja festivalidel tekkivat jäätmemahtu ning edendada korduvkasutust. Topsiringi teine suund on ühekordsete topside kasutamise vähendamine igapäevases kasutuses läbi isikliku topsi olemasolu. Lekkekindla kaanega topsi kohvijooki kaasa ostes või näiteks koolis isikliku topsi kasutades. Oma tegemistest räägivad lähemalt Aivo Kangus ja Kadri Kaarna.

Kunstnik Letis

Seekord jätkavad Kunstnik Letis seeriat Kristiina Hansen ja Sigrid Viir. Kohviku võtab üle nende jäätisekohvik “Jäätis”. Söö kohapeal küpsetatud soojas vahvlis ja vii ka koju lähedastele.

 

AJAKAVA

12:00—19:00

Avatud on hüpikpood Paljas Pala ja Nullkulu toodetega. Kohviku võtab üle Kunstnik Letis.

14:00

Oma tegemistest räägivad ja nõuandeid jagavad eeltutvustatud külalised Silver Smeljanski, Maryliis Teinfeldt, Aet Kuusik, Aivo Kangus ja Kadri Kaarna.

16:00

Vestlusring teemadel: milliseid muutusi saab igaüks oma igapäeva elus teha, et elada jätkusuutlikult ja jäätmevaba(ma)lt ning milliseid suuremaid süsteemseid muudatusi oleks selleks vaja riiklikul ja globaalsel tasandil? Peale kõikide külaliste on soojalt oodatud osalema ka publik.

17:00

Koduste puhastusvahendite töötuba. Silver Smeljanski õpetab, kuidas ise kodus valmistada naturaalsetest toorainetest puhastusvahendeid.