Täna õhtul ajavahemikul 20.30-21.30 pimenevad loodetavasti ka paljude Eesti ettevõtete ja kodude tuled, sest saab teoks kolmas Maailma Looduse Fondi (WWF) poolt algatatud ülemaailmne aktsioon "Earth hour" ehk maa tund. Ettevõtmise eesmärk on säästa tunni aja jooksul elektrit kogu maailmas ning juhtida tähelepanu kliimamuutustele.  

2007. aastal, kui üritus esmakordselt teoks sai, lülitasid Sydneys 2,2 miljonit majapidamist oma valgustid üheks tunniks välja. 2008. aastal osalesid aktsioonis juba 370 linna 50 miljonit inimest.

Tänavu on eesmärgiks seatud maa tunni idee viimine veelgi suurema rahvahulgani ning  miljardi inimese osalemine. Seekordsel aktsioonil kaasalöömisest on teada andnud rohkem kui 3400 linna 88 riigis.

Tallinna linn lülitab täna õhtul välja kirikutornide ja linnamüüritornide ehisvalgustuse. Linnajuhid kutsuvad ka kõiki linlasi üles tulesid kustutama.

Kodumaise kampaaniaga on lubanud teiste seas ühineda  näiteks Swedbank ning Rocca al Mare ja Magistrali kaubanduskeskused Tallinnas.  

Loe Bioneerist lisa:

Maa tunni ametlik koduleht: http://www.earthhour.org