Neljapäeval, 6. novembril kell 18.00 räägivad südame-uurija Marko Vendelin (TTÜ) ja aju-uurija Jaan Aru (TÜ) Loodusmuuseumi teadusõhtute sarja esimesel üritusel südame ja aju rütmidest. Vestlusringi modereerib teadusajakirjanik ja Tallinna Ülikooli õppejõud Arko Olesk.

Moderaator Arko Olesk loodab esimesel teadusõhtul põnevat arutelu, kuna teema  puudutab ju igat inimest. „Püüan teada saada, mis on südame ja aju rütmides ühist, mis erinevat ning miks me ilma nende rütmideta kuidagi hakkama ei saa“, tutvustab esimest õhtut Olesk. „Samuti loodan, et taolised mitteformaalses õhkkonnas toimuvad teadusõhtud aitavad teadust tuua inimestele lähemale ning mitmeid põnevaid teemasid avada“

Üritus järgib kogu maailmas populaarset teadusõhtute formaati. Igal teadusõhtul esineb lühikeste sissejuhatavate ettekannetega kaks teadlast, millele järgneb vestlusring, kus kuulajad saavad esinejatelt uurida huvipakkuvamaid aspekte antud teemast.

Loodusmuuseumi teadusõhtud toimuvad kord kuus iga kuu esimesel neljapäeval. Õhtutele on sissepääs muuseumipiletiga – täiskasvanud 3 eurot, õpilased ja pensionärid 2 eurot. Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 29a.

Teadusõhtuid toetavad Haridus- ja Teadusministeerium ning SA Eesti Teadusagentuur.