Eesti Toiduainetööstuse Liidu loodud veebileheküljelt tunnetoitu.ee saab põhjaliku ülevaate energiajookide koostisest, mõjust ning soovitusi mõõdukaks tarbimiseks.

Eesti Toiduainetööstuse Liidu juht Sirje Potisepa sõnul on veebilehe mõte pakkuda tarbijatele võimalust saada ühest kohast objektiivset ülevaatlikku infot energiajookide kohta alates koostisest ja mõjust ning lõpetades märgistuse ja müütidega.

“Põllumajandusministeeriumi tellitud uuringust selgus, et inimeste ning eriti noorte teadlikkus energiajookidest on madal. Energiajookide veebilehega saame pakkuda noortele sobival viisil infot, et aidata kaasa teadlikkuse tõusule," ütles Sirje Potisepp.

Lehekülge koostades on silmas peetud ka vajadust harida noori ja nende vanemaid energiajookide teemal. “Oleme loonud eraldi alajaotuse, kus räägime energiajookide mõjust lastele ja noortele. Energiajookide keelamine ei ole lahendus, pigem võib noortele midagi otseselt keelates saavutada vastupidise efekti. Olulisem on koostöös tootjate, ekspertide ning riigiasutustega anda noortele ja nende vanematele adekvaatset infot energiajookide mõju ja mõõduka tarbimise kohta,” märkis Potisepp. 

“Toiduliidu seisukoht on, et energiajoogid on mõeldud täiskasvanud inimestele ning nende tarbimisel on oluline säilitada mõõdukus, et mitte ületada päevaseid kofeiini soovitusliku tarbimise koguseid,“ lisas ta.

Tunnetoitu.ee energiajookide veebilehele on koondatud info energiajookide koostisosade, nende mõju ning soovituslike tarbimise koguste ja tarbimisharjumuste kohta. Eraldi alajaotuses on ära toodud energiajookidega seotud müüdid ning selgitused nende paikapidamatuse kohta. Samuti leiab siit võrdlevat materjali kõikide kofeiini sisaldavate jookide ja nende mõju kohta inimorganismile ning ülevaate energiajookide märgistamise reeglitest.

Tunnetoitu.ee veeb on Eesti Toiduainetööstuse Liidu veebilehekülg, mis pakub vastuseid toidutootmisega seotud küsimustele.

Energiajookide uuringu kohta saab lugeda veel:

Tervise Arengu Instituudi toidueksperdi Tagli Pitsi ettekanne

Uuringu faktileht

Täismahus uuringuraport