25. ja 26. juunil korraldab uus karusnahavastane liikumine Karusnahavaba Ühendus esimesed üritused Tallinnas ja Karjakülas.

Karusnahavaba Ühendus on värskelt loodud liikumine, mis koondab inimesi, kes ei poolda loomade tapmist karusnaha saamise eesmärgil. Vastloodus ühenduse eesmärgiks on korraldada üritusi ja kampaaniaid, et avaldada survet Eesti karusnahatööstusele ja teavitada tarbijaid karusnahatööstuse tagamaadest.

25.-26. juuni korraldab Karusnahavaba Ühendus esimesed üritused, mille eesmärgiks on näidata, et ka Eestis tegutsevad karusnahafarmid, mille tegevus ei ole eetiline ega põhjendatud.

Reedel, 25.juunil kell 17:30 toimub Tallinnas Kultuuriarmastajate Pelgupaigas (http://www.kapp.ee/) info- ja filmiõhtu, mille raames tutvustatakse uut liikumist ning näidatakse filmi "Skin Trade The Movie" (USA, 2010). Pakutakse süüa-juua ning toimub teemakohane arutlusring.

Laupäeval kell 14:00 korraldab Karusnahavaba Ühendus Keila vallas Karjakülas AS Balti Karusnahk karusloomafarmi juures meeleavalduse.

Karusnahavaba Ühenduse aktivisti Jüri Kulmu sõnul on Karjakülas näha ebaloomulikke elutingimusi: "Seal on väikesed traatpuurid, väljaheidete hunnikud puuride all jne. Alal, mis looduses ei ületaks ühe rebase koduterritooriumi, peavad elama ligikaudu 36 000 minki, 6000 rebast ja 380 kährikut." Kulm lisas veel, et hiljuti keeldus Keskkonnaministeerium Karjaküla farmile minkide ja kährikute tehistingimustes pidamise luba väljastamast, kuna farmi tingimused pole seadusega kooskõlas.