Septembris on algmas noorte jalgratturite kursus, mis kestab 14.09-03.10. Tulenevalt jalgratturite koolitamise nõuetest on esimesel korral, 14. septembril ka lapsevanemate osalemine tunnis kohustuslik. Teooriatunnid toimuvad Tartu loodusmajas aadressil Lille 10 esmaspäeviti ja kolmapäeviti kell 15.30-17.00, sõidutunnid Tähtvere mänguväljaku juures õppeplatsil.

Ühe teooriatunni ajal leiab aset ka jalgratta remondi töötuba, kus omandatakse rattaremondi ja hoolduse põhitõed ning kõigil õpilastel on võimalus  oma jalgratas töökorda seada.

Õppesõit ja sõidueksam selguvad jooksvalt. Sõidupäev toimub Tähtveres Tartu laululava juures asuval jalgratta õpperajal. Lapsel peab olema sõidukorras jalgratas ja kaitsekiiver! Kui lapsel ei ole endal jalgratast, siis palume sellest aegsasti teada anda, et õpetaja saaks kaasa võtta lisaratta.

Kõik Jalgrattakooli edukad läbijad saavad endale jalgratta juhiload ja helkurvesti, et jalgrattaga sõites olla nähtavamad! Samuti kingib Tartu Linnavalitsus kõigile kursusel osalejatele uue Tartu jalgrattakaardi.

Jalgrattakooli laste kursusi viib läbi Õnneleid Liikluskool. Koolitajateks on Toivo Õnneleid ja Jana Õnneleid, kes on mõlemad pikaajalise kogemusega jalgrattaõppe koolitajad ning töötanud Tartu linna koolides ja autokoolides. Rattaremondi töötoa viib läbi suurte kogemustega jalgrattaentusiast Ilmar-Peeter Part.

Lisainfo ja registreerimine

Kogu kursuse hind lapse kohta on 15 eurot.

Kursuse eest tasumine:

Makse saaja: Tartu Keskkonnahariduse Keskus

Konto: SwedBank EE502200221019407978

Makse selgitus: jalgrattakool + lapse nimi