Milline osa jõuludest meeldib Sulle rohkem? Kas viimasel hetkel stressamine ja poodidest kingituste ostmine või rahulik aeg lähedastega? Jõule saab pidada nii, et arutu tarbimise asemel veedad rohkem aega iseenda ja oma kallitega.

Lisaks stressivabadele jõuludele säästad keskkonda ja annad kogutud raha väärikatele ettevõtetele - nendele, kes peavad lugu keskkonnasõbralikkusest ja teevad jõulukingid ilma orjatööd või lapstööjõudu kasutamata. Siis on ka rohkem põhjust päris maailmarahust rääkida.

Sel aastal luban, et:

1. Mõtlen välja, mis mind jõulude juures tegelikult õnnelikuks teeb ja teengi seda. Võtan julguse kokku ja annan teada, milliseid kinke ma soovin (ja milliseid mitte).

2. Jätan ostmata mõttetud kingitused, mida kingisaaja ei vaja ning mille päritolus ja globaalse jalajälje suuruses ma kindel ei ole. Ei keraamilistele jõuluvanadele või veel ühele tassile!

3. Kingin midagi tõeliselt vajalikku ja soovitut. Kui ma ei tea, mida inimene tahab, siis kingin elamuse, kodumaise toote või heategevusliku kingituse.

4. Võtan pühade ajal aega oma lähedaste jaoks. Räägin, kuidas mul tegelikult läheb. Võib-olla ei vaata ära kõiki “Üksinda kodus” osasid, vaid lähen näiteks õue lumelinna ehitama.

5. Ostan head ja õiglast toitu ning söön mõistlikus koguses jõulupraadi. Kui kõht on täis, keeldun leebelt, aga kindlalt järgmisest toiduvaagnast.

Miks seda kõike teha? Leia inspiratsiooni siit

Hoolivaid jõule!

2015. aasta on arengukoostöö aasta. Sel aastal pööratakse rohkem tähelepanu arenguriikidega seotud teemadele.

Stressivabad jõulud korraldab Arengukoostöö Ümarlaud Euroopa Komisjoni ja Välisministeeriumi toel.