Euroopa roheline pealinn loob suvekuudeks Raekoja platsile ajutise pargi, mis pakub linlastele mitmekülgset olemis- ja tegevusruumi. Tallinna Strateegiakeskuse Ruumiloome osakonna arhitekt Ann Kristiin Entson ja maastikukujundaja Hannes Aava said valmis pargi eskiisi. 

„Viime Euroopa Rohelise pealinna aastal linnas  rohkem kui 70 asukohas ellu erinevaid ruumisekkumisi, mis linnaruumi sõbralikumaks ja rohelisemaks muudavad. Üks neist on ka ajutine park, mis tuleb Vanalinna südamesse Raekoja platsile ning paneb tuttavaid kohti uue pilguga vaatama ja pakub uusi tegutsemivõmalusi nii linna külalistele kui ka tallinlastele,“ ütles Tallinna abilinnapea Vladimir Svet.

Mitmekülgsete ajaveetmise võimalustega pargis saab näiteks võtta aja maha ja otsida endale lugemist rahvusraamatukogu sisustatud raamaturiiulist, oleskleda ripptoolides ja arvukatel istumisalustel, jälgida hoopis välilaval toimuvaid kontserte ja etendusi või lihtsalt mööduvaid inimesi.

“Park moodustab perimetraalse ringi, mis on ala kiiruga läbivatele inimestele kergesti läbitav, kuid tekitab samas ka osaliselt  suletud rohelusse mattunud omaruumi. Konteineritesse istutatav haljastus on mitmerindeline ja paljuliigiline, sisaldades mh ajaloolisi vanalinna kloostriaedades kasvanud liike nagu lavendel ja mungalill, aga ka palju muid inimestele ning tolmeldajate väärtusi loovaid taimi,“ kirjeldas lahendust Hannes Aava, Rohejälje projektijuht ja pargi kaasautor.

Projekti „Rohejälg“ raames loodav hüpikpark loodetakse avada suve alguses ning see jääb vanalinna keskväljakule suve lõpuni. Selle taimed istutatakse sügisel ümber Kesklinna haljasaladele ning pargiinventari saab kasutada tulevikus kas samas või uutes asukohtades.

Euroopa rohelise pealinna projekti „Rohejälg“ raames parandab Tallinn linnaruumi ja -haljastuse kvaliteeti , istutades sadu uusi puid, rajades üle 35000 ruutmeetri ulatuses lilleniite ning viies mh läbi ka  katsetuslikke, taktikalise urbanismi metoodikaga ruumisekkumisi, millega mõtestatakse linnaruumi ümber, suurendatakse turvalisust ning pakutakse tänavaruumis ja rohealadele inimestele uusi tegevus- ja olemisvõimalusi.