MTÜ Ökokratt, Puhta vee teemapark ja vee asjatundjate grupp koos õpetajatega kuulutavad välja üleriigilise üliõpilaste ja õpilaste vee-alaste uurimistööde konkursi.

  • Veemajandus
  • 2. detsember 2018
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Ootame konkursile töid, kus käsitletakse oma kokkupuuteid joogiveega, kogemusi veetarbimisel või vee kasutamisel, vee mõjust tervisele, sooritusvõimele (näiteks, kas vesi on seda parandanud või hoopis kahandanud).

Konkursi eesmärk on  teadvustada puhta joogivee tähtsust, selle mõju tervisele ja loodusele ning tutvustada avalikkusele selle reostamise ennetamise võimalusi.

Vee-alane uurimistöö ja kokkuvõte tuleb saata 06. märtsiks 2019 MTÜ Ökokratt postiaadressile või elektrooniliselt aadressil vastused@okokratt.ee või link allalaadimiseks.

Konkursile esitatud töid hindab MTÜ Ökokratt ja vee asjatundjate poolt moodustatud komisjon ajavahemikul 07.03.– 20.03.2018.

Tulemused kuulutatakse välja 22. märtsil 2019.a. Rahvusvahelisel Veepäeval.

Kõiki konkursile edastatud töid hinnatakse vanuserühmade järgi.Hindamiskomisjoni ettepanekul premeeritakse iga rühma kuni kolme parimat tööd.

Auhinnad on välja pannud ettevõtted AS A. Le Coq, AS Värska Vesi ja Westaqua-Distribution OÜ (Aquaphor) Aariber OÜ (Devin), Haage Joogid OÜ ja Puhta vee teemapark ning NutiAkadeemia. Haridusasutused, mis osaleb enima osalejate arvuga vee-alasel uurimistööde konkursil on auhinnaks AS A. Le Coq ja AS Värska Vesi tehaste külastus.

Uurimistööle, mis käsitleb devoni veekihi veekogumit, kust ammutavad joogivett Puhta vee teemapargi külastajad , on auhinnaks tasuta Puhta vee teemapargi külastuspäev uurimistöö koostanud inimese(te)le, juhendajatele ja nende poolt valitud kuni 6-le sõbrale.

Konkursile esitatud uurimistööde koostajad kutsutakse Veepäevale, mis toimub 05. aprillil 2019 kell 10- 16 Puhta vee teemapargis Metsamõisa talu Järsi küla Lääne-Virumaa.

Uurimistööde hindajate poolt valitakse välja kuni kolm tööd, millest tuleb osalejatel Veepäeval esitada 5-10 minuti pikkune ettekanne.

Sündmusest tehakse otseülekanne internetti ja salvestus on järelvaadatav hilisemalt internetikeskkonnas.

Uurimistöö kokkuvõte avaldatakse Puhta vee teemapargi kodulehel www.metsamoisa.ee ja MTÜ Ökokratt kodulehel www.okokratt.ee.