Seda, et taimetoitlased ei hooli lihast, teavad kõik. Veganid on inimesed, kes väldivad kogu loomadega seotud tootevalikut. Ei sööda liha ega kala, loobutakse ka piimatoodetest, munadest, meest ja želatiinist. Samuti väldivad veganid nahast, villast ja siidist esemeid. Loomulikult ei kasutata loomadel testitud kosmeetikatooteid, aga ka näiteks AHA-happeid, keratiini, muskust, elastiini, glütseriini, retinooli (A-­vitamiin), lanoliini sisaldavaid kosmeetikatooteid, sest kõik need on saadud viisil, mis on selle elustiili eetikaga vastuolus.

Leidub ka veganeid, kes lähtuvad ökoloogilisest seisukohast ning tarbivad vaid lähiümbruse toodangut. Nii puudub vajadus kaupasid kaugelt transportida ja tekkiv koormus keskkonnale on minimaalne. Üldse loetakse veganlust inimese kõige keskkonnasõbralikumaks toitumisviisiks ja selline eluviis vähendab tublisti ökoloogilist jalajälge.

Tavaliselt valitakse veganlus elustiiliks kas eetilistel, usulistel, keskkonnakaitselistel või tervisega seotud põhjustel. Paljud veganid peavad muna- ja lihatoodete tarbimist lihatööstuse üldiseks toetamiseks.  

Vaid taimsete toiduainete söömine vähendab ohtu haigestuda käärsoole või eesnäärme vähki, hoiab kolesteroolitaseme veres normaalsena, vähendab südamehaiguste esinemise sagedust ja ennetab kõrgvererõhutõbe.

Kui te leiate mõne toiduaine või kodukemikaali pakendilt märgistuse „Vegan”, siis tähendab see täistaimset toodet, mida pole loomadel testitud.