Maaeluministeerium saatis eelnõude infosüsteemi (EIS) kaudu kooskõlastamiseks vesiviljelusettevõtte negatiivse keskkonnamõju vähendamise toetuse eelnõu.
- Veemajandus
- 23. aprill 2018
- Foto: Pixabay, CC Public Domain
Toetuse andmise eesmärk on säästlikemate tehnoloogiate ja lahenduste kasutuselevõtu kaudu suurendada energiasäästu, seejuures vähendades vesiviljelusettevõtete mõju keskkonnale.
„Plaanis on toetada neid ettevõtteid, kes reaalselt vesiviljelussaaduste tootmisega juba tegelevad. Toetust on võimalik taotleda vesiviljelusettevõtte taastuvatele energiaallikatele ülemineku edendamiseks, energiatõhususe suurendamiseks ja keskkonnale avalduva negatiivse mõju vähendamiseks,“ ütles maaeluminister Tarmo Tamm.
Toetuse omafinantseeringu minimaalne määr on 50% abikõlblike kulude maksumusest ning maksimaalne toetuse suurus taotleja kohta on 300 000 eurot. Toetuse tegeliku suuruse määramisel arvestatakse taotleja vesiviljelustoodangu müügitulu ja taotleja omakapitalu suurust. Seega saavad taotleda toetust vaid need taotlejad, kes sektoris tegutsevad ja vesiviljelustoodangut annavad.
Toetuse taotlemiseks on vajalik esitada energiaaudit või teatud juhtudel eksperdihinnang, mis on toetuse taotlemisel samuti abikõlblikud. Kusjuures abikõlblikuks loetakse ainult neid tegevusi, mis on välja toodud energiaauditi aruandes või eksperthinnangus.
Meetme rakendamiseks on Euroopa Merendus- ja Kalandusfondist (EMKF) 2014–2020 esialgu ette nähtud 4 179 185 eurot, millest 75% ehk 3 134 389 eurot kaetakse EMKF vahenditest ning 25% ehk 1 044 796 eurot Eesti riigieelarvest.
EMKF 2014–2020 rakenduskava on fond, mis pakub rahalisi vahendeid Euroopa Liidu ühise kalanduspoliitika rakendamiseks. Perioodil 2014–2020 on fondi Eesti rakenduskava eeldatavaks mahuks 129,6 miljonit eurot, millest 100,9 miljonit eurot tuleb EMKF vahenditest ja 28,6 miljonit eurot Eesti riigieelarvest.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta