Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, kus igal aastal osaleb ca 300 ideed. Käesoleval aastal on laekunud juba palju ideid seoses IT ning tööstuse ja disainiga, kuid keskkonna valdkonnas on konkurents hetkel tagasihoidlik. Samas on keskkonna valdkond ja sellega seonduvad võimalused täna ilmselges tõusutrendis – kui sul on idee ja tahtmine see teostada, siis Ajujaht on abiks! 

Ajujaht pakub sulle võimalust oma ideed arendada inspireerivas seltskonnas, kus sind toetavad parimad ettevotjatest mentorid, koolitajad ja äriinglid nii Eestist kui välismaalt.

Lisaks paljudele ühisüritustele koos sarnaselt mõtlevate inimestega on sul võimalus väga kiiresti kasvatada endale muljet-avaldav kontaktvõrgustik ja saada osa ainulaadsest äriideede kiirendist, mis toetab sind teel ideest ettevõtteni.

Ei mingeid trikke, ei mingeid osaluste jagamisi - puhas areng ja võimalus oma äri käivitamiseks saada osa 50 000 eurosest auhinnafondist.

Esita oma idee Ajujahi veebilehele ja muuda maailma! Külasta ka Ajujahi Facebooki lehte.


Küsime Ajujahi kohta lisa

Mul on ainult toores idee, kas mul ikka on mõtet Ajujahile tulla? 

Kindlasti on! Eelmise aasta finalistid Timber Diameter ja GoWorkaBit olid äsja oktoobris sündinud ideed ja meeskonnad, kui nad Ajujahile tulid. Poole aasta pärast jõudsid nad mõlemad Ajujahi finaali ja Timber Diameter viis koju ka võiduraha. Ehk – iga idee on oodatud, lopuks loeb see, kas sul on sära silmis ja suudad selle ellu viia. Viimase juures on sul abiks Ajujaht!

Startup maailmas on hästi tuntud ütlus – kui sa tunned, et su idee on piisavalt küps, et turule minna, oled juba hiljaks jäänud – konkurendid ei maga! 

Kui mul on juba valmis toode või prototüüp, kas ma võin ka siis Ajujahile siseneda? 

Jah, võid küll. On ainult üks oluline piirang: sa ei tohi olla teeninud oma toote või teenuse müügist müügitulu rohkem kui kuue kuu jooksul enne konkursi tähtaega (19.10.2014). Sul võib isegi investor juba olemas olla ja oled ikka teretulnud! 

Kuidas on lood keelenõuetega? 

Kuna konkursi programm on reeglina eestikeelne, siis on oluline, et sul oleks vähemalt üks meeskonna liige, kes suudab eesti keeles hakkama saada ja vajadusel ka sinu toodet/teenust eesti keeles esindada. Samas on meil olnud konkursi jooksul esitlusi ka inglise ja vene keeles – kõik sõltub konkreetsest olukorrast ja sellest, mis põhjusel sul see üks tiimiliige hetkel kohal ei saa olla. 

Kas vanusepiirang ka on? 

Ajujahil ei ole vanusepiirangut – oluline on tahtmine oma äriidee ettevotteks vormida ja midagi uut proovida; Ajujahi roll on Sind sellel teekonnal abistada. Kõik ideed ja idee omanikud on teretulnud! 

Kui ma võidan, kas ma saan kogu võiduraha endale? 

50 000 eurot on auhinnafondis kokku. Eelmisel aastal sai selle kõik üks võitja, käesoleval hooajal on otsustatud, et see läheb jagamisele. Samas on kindel, et vähemalt pool sellest summast saab siiski võitja, niiet on mille nimel pingutada! 

Mis toimub peale idee esitamist? 

Kõigepealt hinnatakse ideid ja valitakse välja TOP 100, kes saavad žürii ees oma ideed esitleda. Mida ja kuidas peaks žüriile esitlema, räägitakse 08.novembril toimuval koolitusel, TOP 100 esitlused ise leiavad aset 15-16. novembril.

Täpsemat ajakava vaata kodulehelt, samuti teavitatakse edasipääsenud idee omanikke e-posti vahendusel.

Tutvu Ajujahi varasemaid hooaegasid tutvustavate artiklitega Bioneeris!