19. septembril kell 13.00–15.00 toimub Viimsi mõisapargis juba neljandat aastat turvalisusepäev, mille korraldab SA Viimsi Kodanikukaitse Fond. Kogupereüritusel saab infot, kuidas kaitsta end, oma kodu ja muud vara, on võimalik tutvuda erinevate patrullautodega ja patrullkaatriga, õppida kasutama pulberkustutit, ja palju muud huvitavat ja kasulikku.

„Turvalise omavalitsuse saab tagada vaid ühine koostöö riigi, omavalitsuse ja kodanike vahel.

Viimsi Turvalisuspäeva eesmärgiks on tõsta viimsilaste turvateadlikkust ning anda teavet, kuidas igaüks saaks tagada enda ja oma pereliikmete turvalisust. Viimsi Turvalisuspäeval antakse palju asjalikke nõuandeid liiklusturvalisusest, tuleohutusest, esmaabist ja kasvõi koduse vara kaitsest ja muudest lihtsatest tõdedest, mida inimesed kipuvad igapäevatoimetuste valguses ära unustama,“ ütles ürituse korraldaja ja Viimsi vallavolikogu korrakaitsekomisjoni esimees Jan Trei.

„Turvalisus ei ole mitte ainult turvafirma kleeps koduaknal – meie kõigi asi on olla teadlik, kuidas ja mida saame ise ära teha enda turvalisuse tagamiseks – selleks korraldamegi Viimsis turvalisuspäeva,“ ütles Viimsi vallavanem Haldo Oravas.

Turvalisuspäeval tutvustatakse turvalisuse tagamisega seotud riiklikke asutusi ning nende tegevuse eesmärke, on võimalik tutvuda paljude ohutust tagavate vahendite ja autodega.

2008. aasta Turvalisuspäev
2008. aasta Turvalisuspäev. Autor: SA Viimsi Kodanikukaitse Fond.

Traditsiooniliselt osalevad Viimsi Turvalisuspäeval Põhja Prefektuuri Ida politseiosakond, Päästeamet, Tallinna Kiirabi, Maanteeamet, Viimsi valla korrakaitse formeering, MTÜ Eesti Naabrivalve, turvaettevõte G4S, GSM valve, Ohvriabi ning valla kommunaal- ja heakorraamet. Sellel aastal osaleb ka Kaitseliit.

Lisaks esineb valla turvalisusepäeval politsei- ja piirivalveameti orkester, ansambel Arctic Madness 2, Eksperimentaalse Liikumise Keskuse artistid, Sensei Judokool, Klubi Black & White Dance tantsutrupp. Meelt lahutavad Lõvi Leo ja Päästekoer Nublu.

Turvalisuspäevast osavõtt on kõikidele tasuta. Lastele on kohapeal tasuta batuudid. Viimsi Turvalisuspäeva päevajuht on Marko Tiidelepp.