Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskus (VTA) soovib tunnustada vabatahtlikke ning juhtida üldsuse tähelepanu vabatahtlikkusele kui ühiskondlikult olulisele väärtusele ja kutsuda üles inimesi rakendama oma teadmisi ja oskusi vabatahtlikus tegevuses.

2009. aasta, mis oli küll innovatsiooni aasta, on samas olnud ühiskonnale raske aasta. Ent kriis pakub alati uusi võimalusi. Sel aastal tunnustakse ennekõike vabatahtlikke lahenduste loojaid, kes on andnud oma panuse uute võimaluste leidmisse ja raskuste ületamisse. 

"Tunnustagem inimesi, kes on läbi vabatahtliku tegevuse aidanud luua uusi lahendusi, et muuta Eestit paremaks – ka sammhaaval," kutsub  ürituse patroon Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves kõiki esitama kandidaate.

Vabatahtlike tunnustamiseks saavad oma ettepanekuid esitada nii eraisikud, ühendused, riigi ja kohalike omavalitsuste asutused kui ka ettevõtted. Üleriigilist vabatahtlike tunnustamisüritust on seoses rahvusvahelise vabatahtlike päevaga korraldatud alates 2005. aastast.

"Vabatahtlikul tegevusel on oluline roll Eesti ühiskonna arengus. Vabatahtlikuna tegutsedes  inimesed arendavad ennast ning on aktiivsed ja head kodanikud. Töötame selle nimel, et tulevikus on vabatahtlik tegevus Eestis igapäevane ja normaalne osa inimeste elust, organisatsioonid oskavad vabatahtlikke hästi kaasata ja juhtida ning ühiskond tunnustab, väärtustab ja toetab vabatahtlikku tegevust," selgitab VTA juhataja Tuulike Mänd oma visiooni vabatahtliku tegevuse arendamisest.

6. detsembril toimuval Eesti vabatahtlike tunnustamisüritusel avaldatakse austust 15-le aasta vabatahtlikule. Ettepanekud on oodatud kõigist valdkondadest. Oluline on, et kandidaat on tegutsenud oma vabast tahtest ja tasu saamata, väljaspool oma lähemat sõprade ja sugulaste ringi.

Lisainfo ning vormi kandidaadi esitamiseks leiab veebilehelt www.vabatahtlikud.ee. Kandidaate saab esitada 27. septembrini. Vabatahtlike tunnustamist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.