Euroopa juhtiv moe- ja elustiili platvorm Zalando investeerib moeringluse ja tekstiilitehnoloogia firmasse Infinited Fiber Company. Investeering täiendab eelnevat H&M grupi juhitud investeerimisringi, milles osalesid ka adidas ja BESTSELLERi investeerimisharu FWS A/D. Infinited Fiber Company kasutab saadavat tulu selleks, et ehitada Soome oma suurim tehas vastamaks nii moemaailma kui ka tekstiilibrändide suurenenud nõudlusele firma tekstiilkiu Infinna™ järele.

  • Ettevõtlus
  • 28. september 2021
  • Foto: Petri Alava. Pressifoto

Infinited Fiber Company tehnoloogia töötleb tselluloosil põhinevad toormaterjalid nagu puuvillarikkad tekstiiljäätmed unikaalseks kõrge kvaliteediga ümbertöödeldud tekstiilkiuks Infinna™. See on biolagunev, ei sisalda mikroplasti ja sellest valmistatud riideid saab koos teiste tekstiiljäätmetega nende elutsükli lõpus samamoodi ümber töödelda. Mõlemad ettevõtted allkirjastasid kavatsuste plaani, mille järgi Zalando varustab Infinited Fiber Company'd tulevikus toormaterjaliga ja Zalando omalt poolt saab kasutada Infinnat™ oma kaubamärgi toodete valmistamiseks.

Infinited Fiber Company kaasasutaja ja tegevjuht Petri Alava: „Meil on hea meel, et meie osanike ring täieneb uue strateegilise investori Zalandoga ning rõõm on näha nende pühendumist, mis annab tunnistust moetööstuse tugevast usust meie innovaatilistesse lahendustesse. Zalando lai brändide valik ja taaskasutuse propageerimine annab tugeva aluse meie koostöö süvendamisele ja kindlustab meie tehasele lähteaine.“

Osana oma jätkusuutlikkuse strateegiast on Zalando pühendunud taaskasutuse põhimõtetele ja soovib pikendada vähemalt 50 miljoni moetoote eluiga, võimaldades nende ringlust ja juhtides senise mõtteviisi muutust taaskasutuse suunas. Oluline alus Zalando eesmärgis, muutuda täielikult ringmajanduse põhimõtteid kasutavaks ettevõtteks, on nende koostöö erinevate ekspertide ja partneritega, et testida ja pakkuda ringlusteenust ja –lahendusi kogu moetööstuses.

Zalando kaas-tegevjuht David Schneider: „Soovime olla osa jätkusuutlikumast moetööstusest: investeeringuga Infinited Fiber Companysse algatasime koostöö ringlustehnoloogia innovaatoriga, eesmärgiga suurendada moetööstuse panust, kus hetkel töödeldakse ümber vaid üks protsent tekstiile.“

Zalando teeb koostööd ka jätkusuutliku moe innovatsiooniplatvormiga Fashion for Good ja Berliinis asuva iduettevõttega circular.fashion, et arendada välja kapselkollektsioon redeZIGN for Circularity ning fondiga Ellen MacArthur foundation, et kiirendada moemaailma ringmajandust.

 

Lisainfo

Igal aastal toodetakse maailmas rohkem kui 92 miljonit tonni tekstiiljäätmeid ja enamus sellest lõpetab prügilates või põletatakse ära. Samal ajal nõudlus tekstiilkiu järele aina kasvab. Textile Exchange hinnangul kasvab aastaks 2030 maailma tektiilkiu turg 34% ehk kuni 146 miljoni tonnini, kui aastal 2020 oli see vaid 109 miljonit tonni. Infinited Fiber Company kiudude taastootmise tehnoloogia, mis suudab toormaterjalina kasutada erinevaid tselluloosirikkaid jäätmevooge, pakub lahendust jäätmete vähendamisele ja aitab tekstiilitööstusel kasutada vähem planeedi piiratud loodusressursse.