Täna algab Pariisis ÜRO kliimakonverents, kus riikide juhid plaanivad jõuda kokkuleppeni kasvuhoonegaaside emiteerimise vähendamiseks. Möödunud nädalavahetusel leidis aset kokku üle 2300 ürituse rohkem kui 175 riigis, avaldamaks toetust kliimakõnelustele. Kokku osales erinevates aktsioonides vähemalt 570 000 inimest. Suurimad protestimarsid toimusid Melbourne’is, Londonis ja Sydneys, kuid ka Eestis oli paarsada inimest tulnud tänavale plakatitega, mille sõnum oli selge – fossiilsete kütuste ajastu on möödas.
- Inimene, kogukond, ühiskond
- Eesti Tuuleenergia Assotsiatsioon
- 30. november 2015
Tallinna Ülikooli juurest alanud rongkäigule andis tooni trummibrigaad, kõlasid hüüdlaused “Eesti, suru, kliimamuutus vastu muru!”, “Kliima ei oota!”, “Time to change now, let’s change now!” ja “Kus on lumi?” ning ühiselt liiguti Vabaduse Väljakule.
Rongkäigule järgnenud kõnekoosolekul võtsid sõna endine peaminister Andres Tarand, keskkonnaorganisatsioonide esindaja Silvia Lotman ja ürituse kliimaentusiastist korraldaja Jamie Harbord. Kõnekoosoleku lõpus moodustati kohalolnud inimestest kujuteldav süda, millest tehtud foto avaldatakse esmaspäeval Pariisis algavatel kliimakõnelustel, et näidata Eesti inimeste toetust tugevate meetmete kasutuselevõtmiseks kliima soojenemise aeglustamiseks ja selle kahjulike mõjude leevendamiseks.
Pariisis, kus marss oli turvameetmete tõttu keelatud, leidsid tuhanded inimesed loomingulise viisi seismaks 100 protsenti taastuvenergial põhineva tuleviku eest. Place de la Republique täitus pühapäeval nende 400 000 inimese nimel, kes pidid kliimamarsil osalema, hoopis 22 000 kingapaariga, sealhulgas ka paavst Francis ja ÜRO peasekretär Ban Ki-moon omadega.
Vaata ka Youtube’i ja Kanal2 Reporteri videosid ning Facebookist pilte.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta