30. märtsil kell 18 on Loodusmuuseumi Öökulli akadeemias külas ettevõtja Erlend Sild, kes arutleb teemal „Putukad – tulevikutoit?“

Maailma 7,5 miljardist inimesest sööb igapäevaselt putukaid umbes 2 miljardit inimest. „2025. aastaks hinnatakse populatsiooni 9 miljardi inimese suuruseks. Seejuures paraneb pidevalt miljonite inimeste elujärg, kes soovivad noa ja kahvliga lihatooteid süüa,“ juhatab Erlend Sild teema sisse. „Loomse valgu puuduse kompenseerimiseks on ainukene võimalus putukad,“ lisab ta.

Märtsikuu viimases Öökulli akadeemias uurime, kas putukad on tulevikutoit, kas putukate söömine on paratamatu, millised on söödavad putukad ning kuidas neid kasvatada. 

Erlend Sild on pikaajalise kogemusega ettevõtja, kes on töötanud nii müügi-, turundus- kui valdkonnajuhina rahvusvahelistes ettevõtetes. Nüüd on ta käivitamas ühte maailmamuutvat start-up’i: BugBox arendab tehnoloogiat, mis võimaldab söödavate putukate suuremahulist kasvatamist automatiseeritud meetodil. BugBox võitis eelmisel aastal oma ideega Euroopa suurima rohetehnoloogia ettevõtete kohaliku konkursi Climate-Launchpad.

Järgmine Öökulli akadeemia toimub 6. aprillil kell 18 ning siis vaatame koos entomoloog Aare Lindtiga „Nähtavaid ja nähtamatuid liblikaid“.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3€, täispilet 5€). Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Täname Keskkonnainvesteeringute Keskust!