Üksinda kodus olla, on ja ei ole hea. Vahel tuleb sulle igavus külla, vahel saad teha just siis ja seda, mida hing ihaldab. 

Minu enda kodus, kus pea midagi kunagi teha ei olnud, viis igavus mind sinna, kus ka üksi kodus ollakse.

Jaanikuu keskmest alates on viu ja haukalapsed kodus juba üksinda ning vanemad mõlemad kodunt ära. Igavus, mis röövlinnulastele siis külla tuleb, paneb nad niisama hüüdma ja kärbseid püüdma ja pilguga kõike tabama, eriti seda mis kodu juures uut ja huvitavat silmapiiril on.

Vahel ilmub pesa juurde veel üks igavuse laps ja sellest saavadki vaid kodused linnulapsed teada. Siis on õige aeg rõngastada või räppetompe korjata või röövlinnukodu pildile püüda.

Lühike aeg suve keskmes on siis röövlinnuhetki täis ja need ajasidki minu igavuse hetked mul põuest. Üürike suveaeg saab siiski alati pikem kui seal on hetked üksi kodus olevatest röövlinnulastest, kes siis veel inimest ei pelga ja kes sageli ootavad ka midagi muud kui vaid saagiga koju saabuvat isa või ema.

Ehk nad vahel ei teagi, et mida nad üldse täpselt ootavad ja kindlasti on nad vahel ilmuva röövlinnumehe ja siis kaduva igavuse üle õnnelikudki. 

Neeruti, 1984-1993. 


Loe loodusemees Marek Vahula lugusid Bioneerist!

Saa Marekiga tuttavaks!