Kadaka Konverentside sarja “Tervise teerajad” maikuu programm algab kahe veebikoolitusega, kus 4. mail avab aednik Liina Järviste kasvuhoone rajamise tarkusi ning 5. mail selgitab stressi olemust ja selle juhtimise viise psühholoog Triin Möldre.

“Kevadkuu algab päikseliste ilmade ja piirangute vähenemisega, mis toovad meid tubadest välja nii suhtlema kui aedadesse nokitsema. Seetõttu toomegi huvilisteni tasakaaluks teadmistele enda vaimse tervise eest hoolitsemiseks ka aiandusteemad,” sõnas koolituste koordinaator Leelo Lehtla eeloleva nädala kohta.

4. mai virtuaalses õpitoas “Kasvuhoone ABC” tuleb juttu looduspärasest aiapidamisest, permakultuurist ning kasvuhoone kavandamisest. Kogenud aednik Liina Järviste aitab alustavatel aiapidajatel langetada teadlikke ja kaalutletud otsuseid nii kasvumaja ehitusviisiks kui mitmekesise saagi saamiseks. Mõisamaa ökokeskuse ja kogukonna Väike Jalajälg aednikuna on Liinal pikk erialane kogemus, osates jagada ka nõuandeid ise mulla kasvatamiseks ja kompostisüsteemi rajamiseks.

Veebiseminaris “Kuidas keerulises olukorrast stressiga toime tulla ja jääda positiivseks?” avab 5. mail stressi olemust ja käsitlusi psühholoog ja nõustaja Triin Möldre. Ajal, mil stress on muutunud aina rohkematel inimestel krooniliseks, on vaja osata märgata, millal muutub individuaalsel tasandil stress liiga suureks ja hakkab tervist kahjustama. Koos õpitakse praktilisi stressijuhtimise viise, mis aitavad toime tulla pikaajalise stressiga.

Mõlemad üritused toimuvad veebiülekandena ja eesti keeles. Registreeruda saab Fientas ning Piletilevi müügipunktides (lisandub vahendustasu). “Tervise teerajad” on koolitussari, mis aitab erinevate alade spetsialistide juhendamisel leida oma tõde tervislikust elust. Maikuus tuleb sarjas  veel juttu tervisliku toidu kasvatamisest (Marian Nummert, 13.05), keha toksiinidest puhastamisest (Agnes Laine, 20.05) ning ärevusest ajurveeda vaatepunktist (Mirjam Hakkaja, 25.05).