End Toiduvabastusarmeeks nimetav rühmitus võttis neljapäeval vastutuse möödunud nädala alguses Helsingis toime pandud McDonaldsi maskoti Ronald McDonaldi röövimise eest ning ähvardas maskoti hukata, kui ettevõte nende küsimustele ei vasta.

Toiduvabastusarmee pani YouTube'i video, kus on näha maskides "terroriste" Ronaldiga, kellele on kott pähe tõmmatud. Videos nõutakse maailma suurimalt toitlustusketilt vastuseid ettevõtte sotsiaalse vastutuse ja toidu kvaliteedi kohta.

"Me armastame burgereid, friikaid ja McDonaldsit, aga me ei suuda enam vaikides pealt vaadata, kuidas meie armastatud toitu apluse ja ükskõiksuse tõttu hävitatakse ja narritakse," ütles üks "terrorist" soome keeles.

Ta hoiatas, et ühest Helsingi McDonaldsist 31. jaanuaril kaasa võetud Ronald hukatakse reedel, 11. veebruaril, kui  ettevõte ei vasta nende küsimustele. „Teie enda huvides on küsimustele avalikult vastata ja oma tegevust parandada. Ainult nii jääte te tulevikus ellu,“ pöördus „terrorist“ McDonaldsi poole.

Toiduvabastusarmee esitas McDonaldsile järgmised küsimused:

1. Miks te ei räägi avameelselt oma tootmisprotsessist, toorainetest ja toidulisanditest, mis teie toodetes on?

2. Mitu tonni ümbertöötlemata prügi te aastas toodate? Miks te seda numbrit ei avalda?

3. Kas te kasutate oma äris illegaalseid immigrante tööjõuna? Miks?

4. Miks te ei võta vastutust oma toiduga kaasnevate tagajärgede eest? Miks te ei püüa ennetada rasvumist, diabeeti ja nendega kaasnevaid haigusi?

5. Miks te ei kasuta eetiliselt toodetud liha?

6. Miks on teie peamiseks eesmärgiks madalad tootmiskulud?

7. Kas te arvate, et teie ainus eesmärk on maksimeerida omanike kasumit? Mis juhtuks, kui te hakkaksite klientidele kvaliteeti pakkuma?

8. Te olete globaalne ettevõte, mis jõuab suure osani Maa elanikest. Miks te kasutate oma võimu lühinägelikult kasumi maksimeerimiseks, mitte parema maailma loomsiseks?

" >