Viis päeva kestva "LasnaKino" filmisündmuse kaudu elavdatakse avalik ruum ning tutvustatakse Lasnamäed kui põnevat kultuurisündmuspaika. Kohalike elanike poolt korraldatav "LasnaKino" toob kokku nii lasnamäelasi kui ka külalisi kaugemalt. Filmikunst loob suhtlusplatvormi erineva suhtluskeele ja kultuuritaustaga inimeste vahel. 

Filmiprogramm on julge, mitmekesine ja kaasaegne, valiku seas on tunnustatud filmiteosed nii Eestist kui Venemaalt. Iga filmivaatamisele eelneb kaasahaarav avalik arutelu tuntud filmitegijate osalusel.

"Filmisündmus algab teisipäeva õhtul "Sügisballiga." enne mida arutavad Ilmar Raag ja kunstiteadlane Mari Laaniste Lasnamäe stereotüüpsest kuvandiloomest," tutvustab programmi Lasnaidee üks eestvedajatest Maria Derlõš. "Reedel näitame sel aastal valminud dokumentaalfilmi "Sipelgapesa", mida aitab lahti mõtestada poolt-vastu kahevõitlus Aleksandr Hobotovi modereerimisel kirjanik P.I. Filimonov ja poeet Dmitri Krasnovi vahel."

Filme näidatakse eesti ja vene subtiitritega. Mugavaks filmielamuseks soovitavad korraldajad võtta kaasa istumisalus, tool, pleed, padi jms. VIP kohti (loe: seljatoega mugavad lebolad) jätkub vaid esimestele tulijatele!

Lasnamäel linastuvad filmid:

Teisipäeval, 18. augustil 20:30
"Sügisball"
2007 Rež: Veiko Õunpuu
Vanusepiirang 12a
Kivila pargis, Kivila 42 maja taga

Kolmapäeval, 19. augustil, 20:30
"Mandariinid"
2014 Rež: Zaza Urushdadze
Punane-Pinna-Kalevipoja tn vahelisel haljasalal, Kalevipoja 2 maja taga

Reedel, 21. augustil, 20:30
"Sipelgapesa"
2015 Rež: Vladimir Loginov
Koorti pereväljakul, Koorti 4 maja taga

Laupäeval, 22. augustil, 20:30
"Revolutsiooni inglid"
2014 Rež: Aleksei Fedortšenko
Pae pargis, punase silla juures

Pühapäeval, 23. augustil, 20:30
"Nullpunkt"
2014 Rež: Mihkel Ulk
Mahtra 16 maja ees haljasalal

Lisainfot leiad Facebookist.