Tartu loodusmaja pere ootab kõiki huvilisi kolmapäeval, 18. mail kell 15-19 Lille tänavale ja parki perepäevale, taimelaadale ja rohevahetusele.

Lille tänav tahab tänavu suvel õigustada oma nime. Tartu linna toetusel toimuva projektiga „Lilled Lille tänavale“ aitavad Loodusmaja, Lille Maja ja Terakese lasteaia õpilased ja õpetajad tänava lillelisemaks muuta.

Terve kevade on erinevate huviringide õpilased, õpetajad, praktikandid ja aednik kasvatanud maitse- ja tarbetaimi, mida saab kolmapäeval kell 15.00 algavalt taimemüügilt endale tuppa, aeda või kasvuhoonesse soetada. Kõik soovijad saavad osaleda rohevahetuses, et  leida oma aeda uusi elanikke.

Hommikupoolikul toimuvad pargis erinevad töötoad Terakese lasteaia õpilastele. Pärastlõunal istutavad loodusmaja huviringide  ja Lille Maja õpilased uutesse lillekastidesse taimi. Kastide idee autor on  Terje Ong firmast Tajuruum, tehnilist teostust juhendas puutöö- ja tehnikaringi õpetaja Andres Joala, kastid valmisid loodusmaja õpilaste ja talguliste abiga. Talveaia lõunaküljel avatakse lillekastidele sarnase kujundusega püramiidpeenar, mis valmis samuti ühistööna.

Pargialal on võimalus osaleda väikeses loodusteemalises orienteerumismängus „Vaata ringi“.
Loodusmaja pop-up poest saab soetada toredaid kinke nii lasteaia kui kooli lõpetajatele või sõpradele.

Sündmust toetab Tartu linn. Üritusega tähistatakse 18. mail toimuvat rahvusvahelist taimede lummuse päeva.