Käesolev raamat kuulub “50 viisi” raamatusarja, mis õpetab elama loodussõbralikumalt ja säästlikumalt. Raamatu autor on Siận Berry, kes kandideeris 2008. aastal Roheliste Partei nimekirjas Londoni linnapea kohale ja on asutanud Inglismaal populaarse kampaaniarühma Linnamaasturite Vastane Liit. Raamatusse on Berry kogunud oma lemmiknipid, mis aitavad säästa aega ja raha ning elu meie planeedil. Selles raamatus on autor keskendunud viisidele, kuidas hoida kokku vett ja energiat, et see kärbiks elektriarvetele kuluvat raha ning oleks keskkonnasõbralik.

Mõned huvitavad faktid raamatust:

  • Laepealse soojustamine hoiaks kokku kolmandiku küttekulust. Tühimikseinte täitmine vähendaks soojakadu 60 protsenti, pealegi on see nii odav, et kulutused saaksid tasa aasta-kahega.

  • Kuigi enamiku kodumasinate efektiivsus on paranenud, on masinate elektritarbimine tavalises kodumajapidamises viimase 30 aasta jooksul rohkem kui kahekordistunud, sest meil on üha enam seadmeid, mida on vaja võrku ühendada.

  • Kuigi mängukonsoolid on hiljutised leiutised, on veider tõdeda, et just need ongi kõige suuremad raiskajad. Kui neid välja ei lülita, jäävad need nn tühirežiimile, mille käigus tarbivad nad sama palju energiat kui sisselülitatuna.

  • Moodsatel elektrilistel veekeetjatel on sisselülituse märgutuli või mõni uus funktsioon, nagu „hoia soojas“, mis tähendab, et nad kasutavad elektrit ka pärast vee keemaajamist.

  • Mida targem on meie olmeelektroonika, seda tõenäolisemalt kulutab see elektrit ka siis, kui see meid köögis parasjagu ei abista.

Tahate rohkem nippe teada? Siis lugege suurepärast nõuanderaamatut!

Uurige raamatu kohta lisa kirjastuse „Maalehe Raamat“ (www.mlraamat.ee) kodulehelt.

Eile tutvustas Bioneer Siận Berry raamatut "50 viisi vee ja energia säästmiseks".