Homme, 7. oktoobril algusega kell 19 toimub Pärnu kontserdimajas üleriigiline Aasta Õpetaja auhinnagala "Eestimaa õpib ja tänab". Otseülekande laureaatide pidulikust tunnustamisest teeb Eesti Televisioon.

Aasta Õpetaja gala eesmärk on esile tõsta haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kes panustavad noorte heasse käekäiku ja kelle töö on teistele eeskujuks. Aasta õpetajate karjääritee on eeskujuks – nad on kasvanud tippspetsialistiks, panustanud oma ainevaldkonna arengusse üleriigiliselt, koolitanud ja toetanud kolleegide arengut. Õpetajatöö nõuab kõrget intellektuaalset võimekust, positiivseid isikuomadusi, suurepärast suhtlemisoskust ja tööle pühendumist.

Tänavu esitati tunnustamiseks kandidaate 1206 korral, mis on koguni veerandi võrra möödunud aastast enam. Parimatest parimate väljaselgitamiseks tegid tööd maakondlikud komisjonid, kõrghariduse komisjon ja seejärel üleriigiline komisjon, kuhu kuulusid haridusega seotud organisatsioonide esindajad.

Aasta Õpetaja auhinnagala nominendid, kelle hulgast kuulutatakse välja tänavused laureaadid:

Aasta lasteaiaõpetaja nominendid on Marika Moks Tallinna Rännaku Lasteaiast, Kaidi Lahe Tartu Lasteaiast Sipsik ja Gladi Sivard Tallinna Lasteaiast Pallipõnn.

Aasta klassijuhataja nominendid on Aivar Vinne Nõo Reaalgümnaasiumist, Hille-Made Varul Valga Gümnaasiumist ja Evely Siimsoo Türi Põhikoolist.

Aasta klassiõpetaja nominendid on Merike Silm Tallinna Jakob Westholmi Gümnaasiumist, Triinu Järvalt Kärla Põhikoolist ja Sirle Persidski Tartu Kivilinna Koolist.
 
Aasta põhikooliõpetaja nominendid on Tiivi Rüütel Valga Põhikoolist, Lauri Vilibert Tallinna Kristiine Gümnaasiumist ja Peeter Jõeloo Tartu Forseliuse Koolist.
  
Aasta gümnaasiumiõpetaja nominendid on Aleksandr Kirpu Tartu Tamme Gümnaasiumist, Agne Kosk Põltsamaa Ühisgümnaasiumist ja Eda Piisang Saku Gümnaasiumist.
 
Aasta kutseõppeasutuse õpetaja nominendid on Andres Veel Hiiumaa Ametikoolist, Merille Hommik Tartu Kunstikoolist ja Liis Läll Kehtna Kutsehariduskeskusest.
 
Aasta õppeasutuse juhi nominendid on Lii Jairus Tapa Lasteaiast Vikerkaar, Veiko Rohunurm Tallinna Südalinna Koolist ja Riina Läll Tallinna Kelmiküla Lasteaiast.
 
Aasta suunaja nominendid on Juhan-Mart Salumäe Viljandi Gümnaasiumist, Ruuda Lind Tallinna Ristiku Põhikoolist ja Saima Tell Keeni Põhikoolist.

Aasta hariduse sõbra nominendid on Birgy Lorenz Pelgulinna Gümnaasiumist, Mart Noorma Tartu Ülikoolist ja Swedbank AS Robert Kitt.
 
Aasta õppejõu nominendid on Kristjan Liivamägi Tallinna Tehnikaülikool, Mari Karm Tartu Ülikoolist ja Maido Merisalu Tartu Ülikoolist.

Aasta haridusteo nominendid on tehnoloogia ja disaini hackathonid “Garage48 Hardware & Arts” (Alvo Aabloo, Renee Puusepp, Martin Melioranski, Indrek Rebane, Anu Piirisild),  Eesti II Noorte Metsaülikool (Ülle Matsin) ja Pärnumaa Kutsehariduskeskuse koostöö Pärnu linna ja maakonna lasteaedadega (Taisi Talviste). 

Lisaks antakse galal välja ka kolm aasta õppuri ja üks aasta juhendaja tiitel.

Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium, sihtasutus Innove ning Eesti Haridustöötajate Liit.

Lisainfot saab Aasta Õpetaja gala lehelt.