ABB Porvoo tootmisüksuses Soomes on jätkusuutlikkus ja keskkonnahoid viidud uuele tasemele. Pinnapealsete harukarpide tootmises on täielikult üle mindud taaskasutatud plastist tehtud tooraine kasutamisele. Üleminekuga jätkusuutlikumale toormele säästetakse iga üksiku harukarbi tootmisel 90 liitrit vett. See on märkimisväärne kogus loodusressurssi nii väikese, kuid olulise toote puhul. Lisaks veesäästule väheneb kogu ABB süsinikujalajälg märkimisväärselt. Summa summarum säästetakse üleminekuga 36 165 tonni süsinikdioksiidi aastas.
- Energeetika
- 7. detsember 2023
- Foto: ABB Tehas Porvoos / ABB Pressifoto
„2024. aastal toob ABB süsinikuneutraalne Porvoo tehas Balti riikides turule taaskasutatud plastist toodetud pinnapealsed harukarbid. Taaskasutatud materjalidest tehtud tooraine kasutamine selliste toodete puhul on oluliseks innovatsiooni allikaks kogu ABB tootedisaini protsessis,“ rääkis ABB Baltikumi elektriseadmete ärisuuna juht Dainius Bružas. “ABB Soome tehas on selle uudisega ülejäänud maailmast ees ning suunanäitajaks terves Põhjamaid ja Balti riike hõlmavas regioonis. Regionaalsed turud on jätkusuutlikku eluviisi esindavate toodete ootel,” kommenteeris Bružas.
“Taaskasutatud plastist valmistatud toorme kasutamine tootmises on üsna uus teema ja ABB Porvoo tehas on siin uue lähenemisega maailmas teerajajaks, “ ütles Meelis Paas, kes vastutab kõnealuse tootesarja müügi eest Eestis ning kinnitab, et toodete kvaliteet on väga hea.
Lisaks eelnevale on ABB Porvoo tehas tänaseks saavutanud täieliku süsinikuneutraalsuse, olles investeerinud ABB enda hooneautomaatika lahendustesse ja taastuvate energiaallikate kasutamisse, samuti energia salvestamise erinevatesse seadmetesse. Aidates sel viisil kaasa 2030. aastaks seatud süsinikuneutraalsuse eesmärgi saavutamisele ABB-s tervikuna, viies jätkusuutlikkuse uuele tasemele.
Tootesarjad lähevad sujuvalt üle uuele toorainele olemasolevate laovarude ammendudes. ABB Porvoo tehas saavutas hiljuti täieliku süsinikuneutraalsuse. Retrofittimisega saavutati tehase opereerimises 21%-line energiasääst. Esimene ABB tehas, mis teatas süsinikuneutraalsuse saavutamisest asub Saksamaal, Luedenscheidis. Globaalselt on ABB tänaseks saavutanud 65%-lise süsinikuemissiooni vähendamise, võrreldes baasaastaks valitud 2019. aastaga. ABB eesmärk on jõuda kõikide oma tootmisüksuste opereerimise täieliku süsinikuneutraalsuseni aastaks 2030.
Kui sulle see lugu meeldis, siis toeta sõltumatut rohelist meediat Anneta