Täna kell 14.00 avatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) teine Prantsuse-Eesti teaduskuu. Avamisel osalevad haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas ja Prantsuse suursaadik Eestis hr. Frédéric Billet, kes tutvustavad Prantsusmaa ja Eesti koostööd teaduse ja kõrghariduse vallas. Samuti võtavad avamisest osa kahepoolsete teadusprogrammide toetust omavate teadustöögruppide liikmed, kes räägivad detailsemalt hiljuti saavutatud tulemustest.

Kuni aprilli lõpuni kestva teaduskuu üritused keskenduvad energiatemaatikale, mida käsitletakse läbi erinevate distsipliinide: füüsika, keemia, nanotehnoloogia, biomeditsiin ning keskkonnateadus.

Teaduskuu üritused ja diskussioonid on suunatud nii spetsialistidele kui ka laiemalepublikule: konverentsid ülikoolides, “teaduskohvikud”, näitused ning kinoseansid. Üritustel osalevad ja esinevad Prantsuse Suursaatkonna poolt kutsutud prantsuse teadlased.

Prantsuse-Eesti teaduskuu avakonverentsil tutvustavad Prantsuse Suursaatkonna poolt koordineeritavate koostöö- ja mobiilsusprogrammide raames tehtud tööd Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli teadlased.

Ajakirjanikud on oodatud osalema avaüritusel ja teistelgi teaduskuu jooksul toimuvatel ettevõtmistel Tallinnas ja Tartus! 

Lähem teave ja programm: http://www.ambafrance.ee/spip.php?article1635