16.-19. juuni ootab Eesti Loodusmuuseum 3.-6. klassi õpilasi Noorte Teadlaste linnalaagrisse. Laager koosneb neljast erinevast uurimispäevast, kus iga päev kell 10.00-16.00 avastatakse mitmeid looduse saladusi. Ees ootavad liiva, sambla, linnalooduse, mereuurimise ja rabamatka päev.

Liiva ja sambla päeval saavad laagrilised teada, millest koosneb liiv ning kuidas see tekib ning millised samblad Eestis kasvavad. Linnalooduse päeval lähevad noored teadlased parki uurima, milliseid taimi, puid, põõsaid ja linde linnalooduses kohata võib.

Mereuurimise päeval veedavad noored päeva mere ääres ning tutvuvad mereelustikuga, otsivad mereheidistest karpe, korjavad elustikku vetikapuhmastest ja koguvad merepõhjast loomi kahvaga. Rabamatka päeval rändavad teadlased Pääsküla matkarajal ning uurivad, millised taimed seal kasvavad ja milliseid loomi ja linde rabas kohata võib.  

Eesti Loodusmuuseumi direktori Heidi Vilu sõnul on Noorte Teadlaste linnalaager suurepärane võimalus loodushuvilistel noortel põnevalt ja atraktiivselt oma koolivaheaega alustada, kus iga päev saab Loodusmuuseumi geoloogide, botaanikute ja pedagoogide juhendamisel midagi uut ja põnevat avastada. „Kõiki noori teadlasi, keda laager sütitab loodustemaatikaga tegelema, ootame juba sügisel Noorte Teadlaste Klubisse, kus saab iga nädal looduse salakõnelusi avastada“, tutvustab Vilu muuseumi sügisesi plaane.

Noorte Teadlaste linnalaagri osavõtutasu on 55 eurot. Linnalaagri täpsema päevakava ja registreerimisvormi leiab Loodusmuuseumi kodulehelt.