Nädalavahetusel toimub Tallinnas, Kalamaja linnaosas taas väike kogukonna­festival „Kalamaja päevad“. Terve pika kevadise nädalavahetuse kihab ja sumiseb Kalma sauna ümbruses (Kotzebue ja Vana-Kalamaja tänava ristmik). Toimub laat, hulk toredaid kontserte ning osa saab võtta erinevatest töötubadest. Tegevusi jätkub kogu Kalamajja. Üritused on reeglina osavõtjatele tasuta.

Laupäeva võib alustada pannkookidega Tetermanni majas, hiljem lasta endale raamatukogus jutte ette lugeda või osaleda maastikumängul. Kalju kirikus toimuvad kontserdid ja suheteteemaline seminar. Pühapäeval toimub lisaks laadale ja töötubadele veel linnaosade vaheline võrkpalliturniir ning arutelu Pelgulinna ja Kalamaja tuleviku teemadel.

Ettevõtmise eesmärk on tutvustada Kalamaja linnaosa ning samal ajal pakkuda Kalamaja elanikele endile mõnusat meelelahutust ning võimalust aktiivsetel inimestel ning ühendustel ja/või organisatsioonidel omavahel kokku saada.

Kalamaja päevad on kui perepidu, kus tegemist jätkub kõigile. 2009. aasta kevadel Kalju Baptistikoguduse eestvõttel alguse saanud üritus toimub kolmandat aastat ning hakkab võtma juba soliidsemat sorti tänavafestivali mõõtmeid. Laupäevane programm laval tipneb õhtuste kontsertidega – esinevad näiteks Chalice ja päris hilja õhtul Ska Faktor.  

Selleaastaseid „Kalamaja päevi“ veab aktiivne Telliskivi selts, mis ühendab Kalamaja ja Pelgulinna elanikke. Juba kolmandat aastat on programmijuhiks Teoteatri kunstiline juht Piret Viisimaa, korraldusmeeskonna tööd koordineerib projektijuht Nele Hendrikson. Oma panuse päevade korraldamisesse on andnud veel väga paljud inimesed ja organi­sat­sioonid: Kalju Baptistikogudus, Teoteater, Loomikud jt.


Kava ja lisainfo leitav ka:

www.telliskiviselts.info

www.kalamaja.ee

facebook.com/kalamajapaevad